Bitcoin, neden internetin parası olacak? Jack Dorsey’in 4 gerekçesi

Bitcoin'e desteğiyle bilinen Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in neden internetin para birimi olacağını 4 gerekçeyle açıkladı. Dorsey'in gerekçeleri arasında marka, güçlü temeller, deflasyonist nitelik ve dayanıklılık yer alıyor.

Bir Bitcoin yatırımcısı olan ve aynı zamanda Bitcoin‘in gelecekte internetin para birimi olacağını düşünen Twitter CEO’su Jack Dorsey, Quartz’a verdiği bir röportajda neden böyle düşündüğünü dört gerekçeyle açıkladı.

İlk olarak Bitcoin’in markasını gerekçe gösteren Dorsey, kripto para ve Blockchain dendiğinde insanların aklına ilk olarak Bitcoin’in geldiğini, bunun da Bitcoin’e diğer kripto para birimleri karşısında büyük bir avantaj sağladığını söyledi.

İkinci olarak en büyük kripto paranın çok güçlü temeller üzerine kurulduğunu belirten Twitter’ın kurucusu, Bitcoin’in çok saf ilkelerle yaratıldığını ve spesifik ajandalardan ziyade kamu yararına odaklandığını söyledi.

 

Üçüncüsünde Bitcoin’in deflasyonist niteliğine dikkat çeken Dorsey, bunun insanları harcamaktan ziyade biriktirmeye teşvik edeceğini söyledi. Ayrıca, kıt arzı gereği insanları paralarını nasıl harcadıklarını düşünmeye yönelteceğini umduğunu da ekledi.

Son gerekçe olarak Bitcoin ağının güvenilirliğini ve dayanıklılığını gösteren Dorsey’in bu konuda hakkında söyledikleri şöyle:

“Bitcoin şu anda 10 yaşında. Bu 10 sene içinde güvenlik tehditlerinden hükümetlere, çatallanmalardan madencilere kadar her yönden test edildi ve tüm bunlara karşı dirençli olduğunu ispatladı. Ve dayanıklılık gerçekten çok önemli.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun