Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 12, Bitcoin glifleriyle birlikte geldi!

Teknoloji devi Apple, yakın zaman önce piyasaya sürdüğü yeni işletim sistemi iOS 12'de Bitcoin gliflerine de yer verdi.

Birçok kişinin merakla beklediği kripto para emojisi olmayabilir fakat Apple, mobil işletim sistemi iOS 12‘nin son versiyonunda bir değil, iki Bitcoin glifine yer verdi.

Apple’ın bu adımı kuşkusuz Bitcoin ve kripto paraların ana akım kabulüne doğru önemli bir adım.

İşte iOS’un son versiyonuyla birlikte gelen Bitcoin glifleri:

Glifler, Apple’ın Siri’nin basit sesli komutlarla karmaşık görevleri tamamlamasına olanak tanıyan yeni Kısayollar uygulamasının bir parçası olarak kullanılabilir (ayarlarda yer alan Kısayol menüsü ile karıştırılmamalı).

İşin rahatsız edici tarafı, Kısayollar uygulamasında yer alan gliflere göz atmadan önce Siri’yi kurmak zorunda olmanız. Can sıkabilecek bir diğer konu da glifleri emoji olarak kullanılamayacak olması. Sohbetlerde uçarı bir şekilde kullanmayı bekliyorduysanız bunu yapamayacaksınız.

Yeni Bitcoin glifleri teknoloji devinin şimdiye kadar Blockchain’e verdiği en büyük destek. Şirket, halka açık kripto para ve Blockchain tartışmalarından çoğunlukla uzak duruyor. Bununla birlikte şirketlerin yeni teknolojileri denemeye yönelik son eğilimleri göz önünde bulundurulursa Apple etkisinin Blockchain için neler yapabileceğini görmek ilginç olacak.

→ NOVOGRATZ: PİYASADA SATICI YORGUNLUĞU VAR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl