Bitcoin, yeniden 8 bin doların altına geriledi, tek yeşil IOTA

Bitcoin, olumlu-olumsuz haberlerle geçilen bir haftanın son gününde 8 bin dolar seviyesinin de altına geriledi. Ethereum daha sert düşerken piyasadaki tek yeşil kripto para ise IOTA.

Bitcoin, Google’ın kripto para birimleriyle ilgili reklamları yasaklama kararı almasından Lightning Network’ün beta sürümünün yayınlanmasına kadar bir dolu önemli olumlu-olumsuz haberlerin ortasında düşüşünü sürdürürken 8000$’ın da altına geriledi.

Bitcoin, şu anda 7600$ seviyesinden işlem görüyor.

Yeni yılın başından bu yana piyasa fiyatları düşerken Bitcoin piyasadaki hakimiyetini artıyor. Bu da Bitcoin’in diğer kripto paralara nazaran daha az düşüş yaşadığının bir göstergesi. Haberin yayına girdiği dakikalarda Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 44.6 seviyesinde.

Son 24 saatte USD’ye karşı Bitcoin yüzde 7 değer kaybederken Ethereum‘da bu değer kaybı yüzde 16’yı aştı.

Piyasa hacmi bakımından en büyük ilk 10 kripto para arasında en büyük düşüşü yüzde 21 ile Stellar yaşadı. Öte yandan 9. sıradaki IOTA, yüzde 6 yükselişle ilk 100 kripto paranın tek yeşillisi olarak dikkat çekiyor.

Toplam piyasa kapitalizasyonu ise 290 milyar dolarda.

Kripto para piyasasında Aralık ayından bu yana devam eden düşüşler, Mt. Gox kayyumunun yaptığı 400 milyon dolarlık Bitcoin ve Bitcoin Cash satışıyla ilişkilendiriliyordu. Bununla birlikte son raporda kayyum, yaptığı satışlarla Bitcoin fiyatındaki çöküş arasındaki ilişkiyi reddetti.

Öte yandan Wall Street analistlerinden Tom Lee, Bitcoin’in 6000$’ın altına gerileyebileceğini söyledi. Goldman Sachs’ın Sheba Jafari liderliğindeki teknik analiz ekibi de Lee ile aynı doğrultuda olan bir öngörüde bulundu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl