Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İngiliz yazar: ABD-İran savaşı, Bitcoin’i 100,000 dolara taşır

İngiliz girişimci ve yazar Clem Chambers, ABD ve İran arasındaki olası bir savaşın Bitcoin'i 100,000 dolara taşıyacağını iddia etti.

Bitcoin’in 3000 dolara düşeceğini, 2019’da büyük bir geri dönüş göstereceğini ileri süren ve bu tahminlerinde başarılı olan İngiliz girişimci Clem Chambers, ABD-İran arasında artan gerilimin bir savaşla neticelenmesi durumunda bunun Bitcoin’i 100,000 dolara iteceğini iddia etti.

“Bitcoin yeni altındır”

Daily Express’e konuşan Chambers, ABD’nin İran’a karşı baskısı da dahil olmak üzere Bitcoin fiyatındaki artışa katkıda bulunan birçok faktör olduğunu söyledi. Chambers, sözlerinin devamında, “İranlısınız ve servetinizin bir kısmını korumak istiyorsunuz ya da İran’dan ayrılmak zorundasınız ve endişelesiniz… Eskiden altın alırdınız – Bitcoin yeni altındır.” dedi.

Bitcoin’in dibe ulaştığını ve teknik sebepten ötürü sıçrama gösterdiğini ifade eden Chambers, ABD-Çin arasındaki ticaret savaşının da etkisi olduğunu söyledi. Forbes yazarı, Çin Yuanı tutan herkes için endişeli olduğunu, tam da bu nedenle Çinlilerin paraları ile Bitcoin alacağını dile getirdi.

Chambers, ayrıca bir diğer çok önemli katkının da dijital para borsası Coinbase’in kripto paraları günlük hayatta harcamayı kolaylaştıran Visa debit kartları gibi gelişmeler olduğunu belirtti.

Bitcoin’in kesinlikle yeni seviyelere ulaşacağını söyleyen Chambers, “Kriptoyu şişeye geri koyamazsınız, şişeden çıktı.” şeklinde konuştu.

Diğer yandan İngiliz yazar, İran ve Amerika arasındaki bir savaş gibi korkunç bir felaketin insanları kripto paraya yatırım yapmaya yönlendireceğini ve Bitcoin’in 100,000 dolara ulaşması sonucunu doğuracağını iddia etti.

“Mevcut sistemlerle felaketten kaçınmanın bir yolu yok”

Chambers, “İnsanlar çok hızlı bir şekilde kripto paraya koşacaklar, çünkü mevcut ekonomik ve finansal sistemler ile felaketten kaçınmanın bir yolu yok. Herhangi bir biçimde savaş olursa kripto paranın değeri tavan yapacaktır. Demek istediğim, Amerika ile İran’ın savaşa girmesi halinde Bitcoin, 100,000 dolar olacak. Veya Kuzey Kore, Güney Kore’yi işgal etti. Böyle bir şey. Herhangi normal olmayan bir şey Bitcoin’i inanılmaz noktalara taşır. Ama umarım bu asla yaşanmaz.” dedi.

Gerilim tırmanıyor

Son dönemde ABD ile İran arasındaki gerilim tırmanıyor. Amerikan basını, Beyaz Saray’ın savaş hazırlığı yaptığını yazıyor. Bu iddiaları reddeden Başkan Trump ise İran’ın masaya oturmak isteyeceğini söylüyor. Öte yandan İran’ın dini lideri Hamaney ise bu şartlarda kesinlikle müzakere masasına oturmayacaklarını belirtti. İran ile ihtilaf içindeki Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne yönelik olarak son günlerde yaşanan saldırılar da gerilimi daha da artırıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl