Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İran, Bitcoin’i kabul etmeye hazırlanıyor

Hükümetten üst düzey bir yetkiliye göre İran, Bitcoin‘i kabul etmeye hazırlanıyor. Ülkenin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakan Yardımcısı Amir Hossein Davaee, Çarşamba günü yayınlanan yerel gazeteye verdiği röportajda şunları söyledi: “Bakanlığımız, Bitcoin’i ülkede kullanabilmek adına gerekli altyapıyı hazırlamak için bir dizi araştırma çabaları yürüttü. Bu konuyu çok ciddi bir şekilde ele aldık.” Davaee, yukarıdaki sözlerine ek olarak dijital para birimlerinin İran’a girmesinin ülkenin çıkarlarına uygun olacağını ifade ederek bu amaca ulaşmak için hükümetin uluslararası organlarla da temas kurduğunu açıkladı: “Altyapıyı...

Hükümetten üst düzey bir yetkiliye göre İran, Bitcoin‘i kabul etmeye hazırlanıyor.

Ülkenin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakan Yardımcısı Amir Hossein Davaee, Çarşamba günü yayınlanan yerel gazeteye verdiği röportajda şunları söyledi:

“Bakanlığımız, Bitcoin’i ülkede kullanabilmek adına gerekli altyapıyı hazırlamak için bir dizi araştırma çabaları yürüttü. Bu konuyu çok ciddi bir şekilde ele aldık.”Davaee, yukarıdaki sözlerine ek olarak dijital para birimlerinin İran’a girmesinin ülkenin çıkarlarına uygun olacağını ifade ederek bu amaca ulaşmak için hükümetin uluslararası organlarla da temas kurduğunu açıkladı:

“Altyapıyı olabildiğince erken halledebilmek için ilgili kuruluşlarla anlaşma sağlanıyor.”

Bitcoin, finansal baskıyı atlatmada işe yarayabilir

İran ekonomisi, yıllardır süren küresel mal yaptırımlardan çok çekti. ABD’nin çiçeği burnunda başkanı Donald Trump, İran’a nükleer ve balistik füze programları nedeniyle düşmanca yaklaşımlarda bulunuyor. İran bu durumun ışığında, Bitcoin ile üzerindeki finansal baskıyı atabilir.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl