Amerikan vergi dairesinden binlerce kripto para yatırımcısına vergi mektubu

Amerikan vergi dairesi IRS, 10,000'den fazla kripto para yatırımcısına mektup göndererek vergilerini ödemelerini istiyor.

Amerikan vergi dairesi Internal Revenue Service (IRS) 10,000’den fazla kripto para yatırımcısına mektup göndererek kazançlarını doğru bir şekilde bildirmelerini ve vergilerini ödemelerini istiyor.

Daire, bu kripto para yatırımcılarının isimlerini devam eden IRS uyum çalışmalarıyla elde ettiğini ve “sanal para birimleri” ile ilişkili çalışmalarını genişleteceğini belirtiyor.

IRS, ilgili mektupların geçen hafta gönderilmeye başlandığını ve bu sürecin Ağustos ayının sonuna kadar davem edeceğini söylüyor. Forbes’a göre, bu mektuplar, alıcıları korkutarak harekete geçirmek için hazırlandı. Bu mektupların bazılarında IRS, sanal işlemlerini doğru bir şekilde bildirmemeleri halinde vergi mükelleflerini hukuki ve cezai yaptırımlara maruz kalabilecekleri uyarısında bulunuyor.

IRS Komisyoneri Chuck Rettig, “Vergi mükellefleri bu mektupları çok ciddiye almalı. Vergi beyannamelerini gözden geçirerek gerektiğinde geçmiş getirileri düzeltmeli ve vergi, faiz ile cezaları geri ödemeliler.” diyor.

IRS’nin yatırımcıların isimlerinden bazılarını ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase’den aldığı düşünülüyor. 2018 yılında Coinbase, platformundaki yaklaşık 13,000 kullanıcıya ait bilgileri, IRS’ye vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl