“Bitcoin İsa’sı” Roger Ver: Kripto benimsenmesini Ethereum sağlıyor

Erken dönem Bitcoin destekçilerinden olan ve daha sonra Bitcoin Cash'i yaratan Roger Ver, suskunluğunu uzun zaman sonra bozdu. Bir podcast yayınına katılan ve Ledger'ın son geliştirmesinden kripto benimsenmesine kadar birçok konuyu değerlendiren Ver, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'e de teşekkür etti.

Bitcoin Cash’in yaratıcısı olan ancak 2011’den başlayarak Bitcoin’in yayılmasında büyük pay sahibi olan Roger Ver, “Show Me The Crypto” adlı podcast’te önemli açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin İsa’sı” olarak da bilinen ünlü yatırımcı, son 1 senede kişisel bazı problemlerle uğraştığını ve bu yüzden sektörü çok fazla takip edemediğini söyledi.

Birçok açıdan Vitalik Buterin’e teşekkür edilmesi gerektiğini de belirten Ver, şu ifadeleri kullandı:

“Benimsenmeyi götüren Ethereum”

Piyasa değeri en büyük kripto para olmasa bile şu anda küresel çapta benimsenmeyi sağlayan Ethereum diye düşünüyorum. Birçok kopyası da çıktı ve bazı ölçeklenme problemleri de yaşıyor ama bence hala Ethereum sağlam şekilde olduğu yerde duruyor. Erken döneminde Bitcoin geliştiricileri ve Vitalik arasında bir savaş vardı. Geliştiriciler Bitcoin’in bir varlık saklama aracı olarak kalmasını istiyordu. Akıllı kontratlar konusunda anlaşamadılar. Bu durum da onu Ethereum’u başlatmaya itti.

“Vitalik’e tebrikler ve teşekkürler”

Ben Vitalik’in neredeyse çocuk yaşta olduğu dönemi de hatırlıyorum. Çok gençti tabii ki… 2012’de bir festivalde çok akıllı bir çocuk olarak ön plâna çıkmıştı. Bu nedenle onu tebrik etmek isterim. Aslında sadece tebrik etmek de yetmez. Dünyayı daha iyi bir yer yaptığı için ve hatta insanlığı bir adım daha ileri götürdüğü için teşekkür de etmemiz lazım.

“Ledger’ın son adımı hayal kırıklığı…”

Dünyada kripto para kullananların yüzde 90’ı varlıklarını merkezi saklama platformlarında tutuyor. Kripto adresleri için, ‘cüzdan’ deniliyor. Hayır, onlar adres, cüzdan değil. Adres ve cüzdan aynı değildir. Cüzdan sizin paranızı tuttuğunuz yerdir. Tabii ki serbest piyasanın da güzelliği burada. Sizin elinizde Ledger, Trezor ve birçok başka seçenek de var. Ledger’ın yeni getirdiği özellik bence hayal kırıklığı… Onlar da yavaş yavaş bakış açılarını değiştiriyorlar. Ama dediğim gibi seçenek çok fazla. Bence insanlar anahtar kelimelerini kendileri saklamalı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl