Bitcoin’deki düşüş işlem ücretlerini de dibe indirdi: 1.80 dolara düştü

Ethereum ağında PEPE Coin ile başlayan "meme token" çılgınlığının Bitcoin ağına da sıçraması ve hafta sonu işlem ücretlerinin 26 dolara kadar yükselmesinin ardından rakam 1.8 dolara kadar inmiş durumda...

Bitcoin ağında Ordinals protokolünün başlatılması ve burada sürekli olarak token yaratılması, kripto para yatırımcılarının ilgisini çekerken, ağdaki işlem ücretleri de son yılların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bitcoin ağında başta ORDI olmak üzere birçok token’a olan ilgi her geçen gün artarken hafta sonu ve pazartesi günü de işlem ücretleri 26 doları görmüştü. Veri görüntüleme platformu BitInfoCharts’a göre 10 Mayıs günü işlem ücretleri15 doların altına kadar indi. Bu rakam bir gün öncesine göre %50’den fazla bir düşüşe tekabül ediyordu.

Yanlış alarm işlem ücretlerini dibe batırdı

Dün akşam saatlerinde Arkham bağlantılı bir hesabın, ABD hükumet hesaplarını yanlış etiketlemesi sonucu ortaya çıkan dezenformasyon, Bitcoin’in 26.850 dolara kadar gerilemesine yol açarken, işlem ücretleri de dibe vurdu. Henüz birkaç gün önce 26 dolara kadar çıkan ücretler, Mempool.space’ten alınan anlık verilere göre yaklaşık 1.8 dolar civarında bulunuyor.

Bununla birlikte 1.8 dolarlık fiyatın “yüksek öncelikli” işlemler için alındığını belirtmekte fayda var. Orta öncelikli fiyat 1.60, düşük öncelikli fiyat 1.45 ve önceliği olmayan işlem fiyatı ise yaklaşık 0.30 dolar civarında seyrediyor.

Hatırlanacağı üzere bazı uzmanlar, Bitcoin ağındaki yoğunluğun, bazı kişi ya da kurumlar tarafından bilerek yapılan bir saldırı olduğunu ve küçük yatırımcıyı küstürme amaçlı yapıldığını iddia etmişlerdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl