Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İsrailli emeklilik fonunun 21000 dolardan Bitcoin yatırımı olduğu ortaya çıktı

tel-aviv

Dünyada Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal şirket sayısı gitgide artarken İsrailli emeklilik fonu şirketi Altshuler Shaham’ın da 2020’nin ikinci yarısında Grayscale Bitcoin Trust’ına 100 milyon dolarlık yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Yönetimi altında 50 milyar dolardan fazla varlık bulunduran ve İsrail’deki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Altshuler Shaham’ın, Bitcoin yatırımını fiyatın 21 bin dolar olduğu dönemde yaptığı belirtildi.

Fonun, Bitcoin 40 bin dolara ulaştığı dönemde hisselerinin bir kısmını sattığı söyleniyor. Şirketin eş CEO’su Gilad Altshuler, grubunun Bitcoin’in çok hızlı değer kazanmasından biraz korktuğunu ifade etti.

İsrail medyasında yer alan bu haberin, kurumsal şirketlerin direkt olarak ya da Grayscale yoluyla yoğun şekilde Bitcoin yatırımı yaptığı şu dönemde gelmesi de dikkat çekti. Bilindiği üzere direkt Bitcoin yatırımını risk olarak gören bazı kurumsal şirketler, 2013’te kurulan ve şu an en büyük Bitcoin fonu olan Grayscale Bitcoin Trsut (GBTC) üzerinden yatırımlarını yapıyorlar.

Açıklanan son rakamlara göre; Grayscale’in tüm kripto para trust’ları ve fonlarının toplam değeri şu anda yaklaşık 42 milyar dolar değerinde… Bu meblağın 36 milyar dolarlık kısmı da Bitcoin’de. Grayscale dün aldığı kararla Btcoin yatırımlarını durdurmuştu. Uzmanlara göre karar, prim fiyatlarındaki yüzde 15’lük düşüş nedeniyle alındı.

Bitcoin ve Ethereum cüzdanı var, ICO projesine de yatırım yaptı

Şirkete yakın bir kaynağın belirttiğine göre, Altushler 2017’de de İsrailli bir ICO projesine yatırım yaptı:

“Altushler’in ‘alternatif varlıklar’ adında bir departmanı var ve buraya ait Bitcoin ve Ethereum cüzdanları bulunuyor. Bir dönem ciddi şekilde bu konuda aktiftiler ama şu sıralar tekrardan o seviyeye geliyorlar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl