Bitcoin destekçisi Jack Dorsey: Ethereum da yatırım sözleşmesidir

Twitter'ın eski CEO'su ve Block şirketi kurucusu olan Jack Dorsey, kendisine sorulan "Ethereum bir yatırım sözleşmesi midir?" sorusuna "Evet" cevabını verdi. Bu yanıt, Dorsey'ye tepkilerin gelmesine sebep oldu. Bir Bitcoin Ordinals geliştiricisi Dorsey'e "Soytarı" dedi.

SEC’nin Binance ve Coinbase borsalarına açtığı yatırım sözleşmesi davası tüm dünyada büyük ses getirirken, hangi token ya da kripto paraların bu tanıma dahil olup olmadığı da tartışma konusu oldu.

“Evet” dedi, ortalık karıştı

Yıllardır Bitcoin dışında kripto para almayan ve her hafta düzenli BTC alan Jack Dorsey, kendisine sorulan “Ethereum bir yatırım sözleşmesi midir?” sorusuna “Evet” cevabını verdi. Dorsey’nin bu yanıtı ise sosyal medyadaki tartışmayı daha da alevlendirdi.

Taproot Wizards’da Bitcoin Ordinals geliştiricisi olan Udi Wertheimer ise Dorsey’ye tepki gösterdi ve ona “Soytarı” dedi:

“Coinbase, milyonlarca insanı Bitcoin ile tanıştırdı. MicroStrategy gibi kurumları da Bitcoin trenine bindirdi. Lazer gözlü maksimalistlerin yaşananları alkışlaması midemi bulandırıyor. Soytarılar…”

“Gerçek merkeziyetsizlik Tor, Bitcoin ve Nostr’da…”

Dorsey ise bu tweet’in üzerine “Eth yatırım sözleşmesi değil mi? Öğret bana wizard” dedi. Dorsey ayrıca, “Bugün geniş ölçekte gerçekten sansüre dayanıklı yalnızca üç teknoloji var: tor, bitcoin ve nostr. Hepsi şu anda niş olarak görülüyorlar. Bu da çoğunluğun aslında sansürü maalesef umursamadığını gösteriyor” dedi.

Dorsey daha sonra ise Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un 2015 yılında attığı ve “Altcoin’ler dikkat dağıtıcı varlıklardır. Bitcoin bunların hepsinin çok önünde… Biz Bitcoin’e ve onun yan zincirlerine odaklanmalıyız” yazdığı tweet’ini paylaştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl