Japon analist: Bitcoin, Ekim’e kadar kolaylıkla 9,000 dolara vuracak

Önde gelen bir Japon piyasa analisti olan Masayuki Tashiro, Bitcoin fiyatının Ekim ayına kadar 9,000 dolara ulaşacağını söyledi.

Tashiro, Bitcoin.com’a verdiği röportajda Bitcoin piyasasına yönelik kişisel iyimserliğini dile getirdi ve Japonya’daki kripto para piyasasında sıkılaştırılan düzenlemelerin sonunda yatırımcıların hızla büyüyen sektöre yeniden güven duymalarını sağlayacağını ifade etti.

Tashiro, daha sıkı politikaların ve düzenleyici çerçevelerin, güvenlik önlemleri ile iç yönetim sistemleri bakımından zayıf olan kripto para borsalarını ortadan kaldıracağını, bunun yatırımcıların borsaların potansiyel iflasları konusunda endişelenmeksizin rahatça yatırım yapmalarına olanak tanıyacağını vurguladı.

Tashiro, “Kuralların güçlendirilmesi iyi bir hareket. Düşük kaliteli kripto para satıcıları ortadan kalkacak ve güçlü bir kara para aklamayı önleme sistemi her bir borsada dahili olarak yer alacağından dolayı insanlar huzur içinde yatırım yapabilecekler.” dedi.

Bu yılın Ocak ayından bu yana kripto para piyasası üç büyük düşüş yaşadı ve ardından nispeten hızlı toparlanmalar kaydedildi. Şubat ayında Bitcoin’in fiyatı 6,000 dolara gerilese de takip eden günlerde 10,000 doları aştı. Nisan ayında fiyat bir kez daha 6,000 dolarlara inmiş ve takip eden ay 10,000 dolara vurmuştu.

Tashiro, Bitcoin’in her büyük düşüşten sonra yüzde 40 ile yüzde 50 oranında yükselme eğilimi göz önüne alındığında özellikle Japon kripto para piyasasında önümüzdeki aylarda olumlu gelişmeler görülürse Bitcoin’in 9,000 ile 10,000 dolar aralığında istikrar kazanma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), G20’nin kripto para regülasyonlarını birleştirmesini ve dijital varlık borsaları ile Blockchain işletmelerini yönetmek için uygun politikalar uygulamasını istemişti. O zamanlarda FSA, amaçlarının kripto para piyasasının geleneksel finansa sektörü gibi yatırımcıların güvenli bir şekilde yatırım yapabileceği, sıkı bir şekilde düzenlenmiş ve izlenen bir sektör olarak faaliyet göstermesine izin vermek olduğunu bildirmişti.

FSA, Japonya’da bir süredir düzenlemenin ayaklarından biri olan kripto para borsalarını ruhsatlama faaliyeti kapsamında borsalardan gizlilik odaklı kripto paraları kaldırmaları için baskı yapıyordu. Bu doğrultuda Japonya merkezli bazı borsalar Monero, Zcash vb. gibi gizlilik odaklı kripto paraları borsadan kaldırmıştı.

Tashiro son olarak, “Şahsen yükseliş eğilimindeyim ve düzenlemelerin ana hatları Ekim ayında bir araya gelecek, bu sayede de daha güvenli hissedecek yatırımcılar geri dönecek. Umarım geçen sene olduğu gibi işler aşırı ısınmaz, ama BTC’nin 9,000 doları geri kazanabileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl