Bitcoin hesaplarını terk eden Japonlar geri dönüyor

Bitcoin fiyatının bu hafta önemli bir direnç seviyesini kırmasıyla uzun zamandır uykuda olan Japon yatırımcılara ait hesapların tekrar hareketlendiği bildiriliyor.

bitcoin

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, önemli bir direnç seviyesini geride bırakırken uzun zamandır aktif olmayan Japonlara ait kripto para hesapları tekrar harekete geçti.

Ülkenin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coincheck’in kurucu ortağı Yusuke Otsuka, basına verdiği demeçte, bir süredir herhangi bir işlem yapmayan mevcut kullanıcıların bu hafta tekrar işlem yapmaya başladığını söyledi.

Otsuka ayrıca hesaplara giren para miktarında belirgin bir artış yaşandığını vurguladı ve “Bazı kullanıcılarımızın zaten hesapları bulunduğundan başlangıç hızı yüksek.” dedi. Geçmişle bugünün farklı olduğuna dikkat çeken Otsuka, “Eskiden kullanıcı, kripto paralara yatırım yapmak istiyorsa hesabını onaylatmak için bir süre beklemeliydi ancak şimdiki büyük fark kullanıcının zaten bir hesabı olması.” şeklinde konuştu.

Reuters‘ın bildirdiğine göre ise Coincheck, işle hacminin bir önceki haftaya oranla üç katına çıktığını açıkladı. Otsuka, bu durumu Kovid-19 sonrası yaşanan para basımına bağlıyor.

Coincheck’in ana şirketi Monex Group’un CEO’su Oki Matsumoto da altın fiyatındaki yükselişi kaçıranların şu anda Bitcoin ile ilgileniyor olabileceğini ifade etti. Bilindiği üzere altın fiyatı, geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek neredeyse 2000 dolara ulaşmıştı. Bitcoin de 2017 yılındaki 20 bin dolarlık zirve seviyesine kadar uzanan düşen trendi bu haftanın başlarında kırdı.

Otsuka, “Daha önce makroekonomik ortam ve Bitcoin birbirinden ayrıydı ancak bugünlerde birlikte hareket ediyorlar.” diyor.

Bitcoin’in Japonya’da işlem hacminin katlanması ve fiyatının artmasına bir başka gerekçenin ise Japon hükümetinin teşvikleri olabileceği değerlendiriliyor. Hükümet, Nisan ayında her haneye 100 bin yen (yaklaşık 930 dolar) vermeye başlamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl