Bitcoin, Japonya’nın Gayrisafi Yurt İçi Hasılası’na %0.3’lük katkı yapacak

Japon finans devi Nomura’nın analistleri, Bitcoin‘in Japonya’nın Gayrisafi Yurt İçi Hasılası’na (GSYİH) %0.3 kadar katkıda bulunabileceğini keşfetti. Servet etkisi, devlet politikasına yön verenler tarafından ekonomik faaliyeti etkileyen önemli bir kanal olarak görülüyor. Hisseler, konut fiyatları ve diğer varlıklar değerlendikçe tüketici göreceli olarak daha iyi bir hisse kapılarak daha fazla harcama yapmaya yöneliyor. İnsanların tüketim alışkanlıkları, yeni elde edilen servetlerini yansıtmaya başlıyor. Harcamaların artmasının yanı sıra yatırım yapmaları, iş kurmaları veya Ar-Ge girişiminde bulunmalarının ülke ekonomisine pozitif katkıları oluyor. Business Insider...

Japon finans devi Nomura’nın analistleri, Bitcoin‘in Japonya’nın Gayrisafi Yurt İçi Hasılası’na (GSYİH) %0.3 kadar katkıda bulunabileceğini keşfetti.

Servet etkisi, devlet politikasına yön verenler tarafından ekonomik faaliyeti etkileyen önemli bir kanal olarak görülüyor. Hisseler, konut fiyatları ve diğer varlıklar değerlendikçe tüketici göreceli olarak daha iyi bir hisse kapılarak daha fazla harcama yapmaya yöneliyor. İnsanların tüketim alışkanlıkları, yeni elde edilen servetlerini yansıtmaya başlıyor. Harcamaların artmasının yanı sıra yatırım yapmaları, iş kurmaları veya Ar-Ge girişiminde bulunmalarının ülke ekonomisine pozitif katkıları oluyor.

Business Insider tarafından tercüme edilen bir müşteri notunda, Nomura’dan Yoshiyuki Suimon ve Kazuki Miyamoto, çok sayıda Japon Bitcoin yatırımcılarının tüketici harcamaları üzerindeki olumlu etkilerine övgüde bulundular.

Notta, yatırımcıların 2017’de elde ettiği olağanüstü kazançların 2018 yılının ilk çeyreğinde tüketici harcamalarını canlandıracağı kaydedildi. Bununla birlikte bu durumun GSYİH’de %0.3’lük bir etkisinin olacağı ifade edildi.

Kripto para piyasası bir bütün olarak 2017’de %3000’den fazla büyüdü. Tek başına Bitcoin ise %1276 arttı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl