Japonya’da 331 kişinin kriptodan en az 1 milyon dolar kârı var

Japonya Ulusal Vergi Dairesi (NTA) Japonya'da kripto para sektöründe yer alan 331 yatırımcının kripto para işlemlerinden en az 1 milyon dolar kar elde ettiğini bildirdi.

CCN.com’da yer alan habere göre, Japonya Ulusal Vergi Dairesi (NTA) Japonya’da kripto para sektöründe yer alan 331 yatırımcının kripto para işlemlerinden en az 1 milyon dolar kar elde ettiğini bildirdi.

Kuruluş ayrıca vergi bildiriminde bulunan 549 kişinin hisse senetleri, varlıklar, emtialar ve gayrimenkuller gibi araçlar yoluyla 1 milyon dolar kar elde ettiğini, bu 549 kişinin 331’ini kripto para yatırımcılarının oluşturduğunu açıkladı.

Rakamların açıklanmasının ardından sektörden bazı uzmanlar, sayının doğru olamayacak kadar düşük olduğunu belirttiler ve birçok yatırımcının kazançlarını beyan etmemeyi tercih ettiklerini düşündüklerini söylediler. Biri, “2017’nin sonlarında kripto para birimi sektörünün hızlı bir şekilde büyüdüğü göz önüne alındığında 331 gerçek olamayacak kadar düşük bir sayı. Kripto para yatırımcılarının büyük bir kısmı muhtemelen kazançlarını hükümete bildirmemiş.” dedi.

Japonya’da en az 3.5 milyon kişinin kripto para yatırımı var

Geçtiğimiz Nisan ayında Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), ülkede kripto para ticaretinin ne kadar yaygın olduğuyla alakalı çarpıcı veriler yayınlamıştı. Bu verilere göre, Mart 2018’in sonuna kadar ülkede faaliyet gösteren 17 farklı kripto para borsasında en az 3.5 milyon kişi kripto para yatırımı yaptı. Kripto para yatırımında bulunan kişilerin yüzde 84’ünün 20 ila 40 yaşları arasında olduğu bildirildi.

Ülkede Bitcoin’in ticaret hacmi 97 milyar dolara fırladı

Ayrıca, bölgedeki toplam Bitcoin ticaret hacminin 2014 yılının Mart ayındaki 22 milyon dolarlık seviyeden 2017 yılının Mart ayına kadar 97 milyar dolara fırladığı da ifade edildi.

→ 1 MİLYAR DOLARLIK RIPPLE BÜYÜK OLASILIKLA SONSUZA DEK KAYBOLDU

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl