Japon şirketi Metaplanet’ten yeni Bitcoin alımı

İlk kez nisan ayında şirket rezervlerine Bitcoin aldığını açıklayan Metaplanet firması yaklaşık 2.4 milyon dolar değerde 42 adet BTC alımı daha yaptığını duyurdu. Şirketin elindeki Bitcoin adedi de 203'e çıktı.

Tokyo merkezli finans teknolojisi şirketi Metaplanet yeni bir Bitcoin alımı daha yaptı. 42 adet BTC alan şirketin toplamda 203 adet Bitcoin’i oldu.

100 milyon dolarlık piyasa değeriyle, göreceli olarak birçok dev şirketten çok daha küçük bir çapa sahip olan Metaplanet’in bu alımı Japonya’nın önemli finans zorluklarından geçtiği bir dönemde geldi.

Bilindiği üzere Japon yeni son dönemde hem dolar hem de euro karşısında ciddi şekilde değer kaybetmişti. Yen, dolar karşısında son 38 yılın en düşük seviyesini geçtiğimiz hafta görmüştü.

Alımın aynı zamanda, Japonya’daki zorluklarla birlikte kripto paralarda düşüşlerin olduğu bir dönemde olması da dikkat çekiyor. Alman hükumeti ve Mt. Gox satışları Bitcoin’i 55 bin doların da altına düşürmüştü.

Hisselerde artış

Metaplanet’in alım duyurusunun ardından ise şirketin hisselerinde %1.2’lik artış oldu ve fiyat 0.5 dolara çıktı.

Bitcoin alım stratejisini dünyada ilk uygulayan şirket olan MicroStrategy, aynı zamanda en çok BTC tutan şirket konumunda da bulunuyor. Michael Saylor liderliğindeki şirketin elinde 226 binden fazla Bitcoin bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl