Bitcoin’e yatırım yapan milyarder Paul Tudor Jones: “İlk evredeyiz”

Mayıs ayında Bitcoin satın aldığını açıklayan makro yatırımcı Paul Tudor Jones, "Bitcoin'i şu anda o zamana göre daha çok seviyorum. Bitcoin'in ilk evresinde olduğumuzu düşünüyorum ve gidecek çok yolu var." dedi.

Ünlü makro yatırımcı Paul Tudor Jones, Mayıs ayında Bitcoin satın aldığını açıkladıktan yaklaşık altı ay sonra Bitcoin’i daha çok sevdiğini söylüyor.

Bugün CNBC yayınına katılan Jones, agresif merkez bankası para politikasına karşı potansiyel bir korunma aracı olarak gördüğü dijital varlıkta artık daha fazla iyimser olduğunu ifade etti.

Jones, “Bitcoin’i şu anda o zamana göre daha çok seviyorum. Bitcoin’in ilk evresinde olduğumuzu düşünüyorum ve gidecek çok yolu var.” dedi.

Tudor Investment Corporation’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu, Bitcoin’e yatırım yapmayı Apple ve Google gibi büyük teknoloji şirketlerine para yatırmak ile kıyasladı. Jones, “Bitcoin, Steve Jobs ve Apple’a ya da Google’a erken dönemde yatırım yapmaya benziyor.” şeklinde konuştu.

66 yaşındaki serbest fon yöneticisi, Mayı ayında Bitcoin’i “En iyi kâr maksimizasyonu stratejisi, en hızlı ata sahip olmakla mümkündür […] Bahse girerim ki bu Bitcoin olacak.” demişti. Jones, Bitcoin’in 1970’lerdeki altını andırdığını da dile getirmişti.

O sırada Bitcoin, 9000 dolardan işlem görüyordu. Lider kripto para, o günden bu yana yüzde 40’tan fazla artış yaşadı.

Jones, 1987’deki büyük borsa çöküşünü tahmin etmesi ve buradan önemli ölçüde kâr sağlamasıyla ünlendi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl