Bitcoin’de 600 dolarlık düşüş: Eski JPMorgan analisti, aynı döngünün tekrarını bekliyor

bitcoin

Bitcoin’in fiyatı, bugün bir miktar geri çekilme yaşadı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 11 bin 945 dolar seviyelerinden işlem gördüğü gün içinde 11 bin 282 dolara kadar düştü. Bitcoin’de gelen bu yaklaşık 650 dolarlık düşüş, son zamanlarda önemli fiyat artışları yaşayan altcoin’leri sert etkiledi.

Öte yandan tecrübeli kripto analist Tony Vays Bitcoin’in yükseliş hareketine devam edeceğini düşünüyor. Youtube kanalında son fiyat gelişmelerini yorumlayan Vays, BTC’nin kısa süre içinde 14 bin dolara yükseleceğini düşündüğünü söyledi. Daha sonra en büyük kripto paranın 10 bin 700 dolar seviyesine geri çekilmesini bekleyen Vays, 2021 başı itibariyle ise 20 bin dolar seviyesinin geleceği yorumunu yaptı.

Eski JPMorgan finans analisti, Bitcoin’in yaklaşan döngüsünün belirli altcoin’lerin fiyatında düşüşe yol açacağını söylüyor:

“Bitcoin hala radarın görüş açısında seyrediyor. İnsanlar hala DeFi gibi bir çöpe ve dolandırıcılık coin’lerine inanıyorlar. Sürekli de yenileri çıkıyor. İnsanlar hala ders almadılar. Sonuçta Bitcoin radarın görüş açısında olmaya devam edecek sonra yüzde 40’lık bir düşüş olacak. Hiçbir işe yaramayan bu coin’ler de yüzde 60-70 düşecek ve sonra Bitcoin yine yükselecek. Hep aynı döngü gerçekleşiyor ve yine böyle olacak. “

Vays ayrıca Bitcoin’in bu sene beklediğinden iyi performans sergilediğini belirtti:

“Görüşüm şu; girdiğim iddiayı kaybedeceğim. Bitcoin 90 günden fazla 10 bin doların üzerinde kapanış yapacak. İddiayı kaybedeceğimden eminim ama benim için sorun yok. Sadece bir arkadaşımla pahalı bir akşam yemeği yiyeceğim”

Mart’taki büyük piyasa çöküşünden sonra S&P 500 için de olumlu düşünceye sahip olan Vays, “Bence düzeltme yapıldı. Yıl başladı, çöküş yaşandı ve şimdi toparladık. Bu yıl için pozitifim. Bir yıllık ciddi bir yükseliş mumu var.” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl