Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

JP Morgan’dan Bitcoin fiyatı için 650 bin dolar senaryosu

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan'dan yeni bir Bitcoin raporu geldi. Bankaya göre eğer Bitcoin, altının piyasa değerine ulaşırsa 1 BTC 650 bin dolarlık fiyatı görebilir.

JP Morgan, pandemi süresince altın ve Bitcoin’in benzer yollardan gittiğini belirten bir rapor yayımladı. En büyük kripto paranın son dönemlerdeki hızlı yükselişi herkesin ilgisinin bir kez daha bu tarafa doğru kaymasını sağladı. Yaz aylarından bu yana oluşan büyük kurumsal firma ilgisi BTC fiyatının 24 bin doların da üzerine çıkmasını beraberinde getirdi ancak burada konuşulması gereken en önemli konu belki de bu kurumların fonları ne şekilde Bitcoin’e yatırdıkları.

JP Morgan, Bitcoin’de bu sene yaşanan patlamaya dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Bazı varlıkların piyasa değerleri trilyon dolarları aşarken, fiyat yükselişiyle birlikte Bitcoin ise 500 milyar dolar seviyesine yeni yeni çıkıyor.

Konuyla ilgili olarak JP Morgan raporunda şu ifade yer aldı:

“Altın ve Bitcoin gibi alternatif ‘para birimleri’ değerlerini (yatırım amaçlı olarak) sırasıyla yüzde 27 ve yüzde 227 oranında artırıp pandemiden en çok yararlanan varlıklar oldular”

JP Morgan’a göre, eğer dijital para bu şekilde yayılmaya devam ederse ve büyük rakamda yatırımcı sayısına ulaşırsa 650 bin dolar değerine ulaşması mümkün olabilir. Bu, Bitcoin’in altın ile aynı piyasa değerine ulaşmasıyla meydana gelebilir.

“Yarın değil ama çok yakın bir tarihte de olabilir”

Raporda ayrıca fiyat bu noktaya ulaşacaksa bile bunun “yarın” olmayacağı ancak ortadaki kurumsal yatırımcı ve benimsenmedeki yükselişe de bakıldığında bu durumun, düşünülenden çok daha yakın bir tarihte de gerçekleşebileceği belirtildi.

MicroStrategy, Ruffler ve MassMutual, Bitcoin’e milyonlarca dolar yatırım yapan şirketlerden sadece birkaçı ancak kurumsal ilginin artması başka şirketlerin de trene binmesine ve fiyatın çok daha yüksek seviyelere çıkmasına sebep olabilir.

Hatırlanacağı üzere koronavirüs pandemesinin ilk döneminde dünya piyasalarındaki düşüş BTC’yi de vurmuş ve fiyat 3 bin 800 dolara kadar gerilemişti. Bugün bakıldığında ise bu rakam 24 bin dolara yakın.

Haberin yazıldığı dakikalarda fiyat 23 bin 800 dolar ve Bitcoin piyasa değeri ise yaklaşık olarak 440 milyar dolar civarında.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl