JPMorgan CEO’su: Bitcoin’e ‘sahtekarlık’ dediğim için pişmanım

JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon, geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin hakkında yaptığı 'sahtekarlık' yorumundan dolayı pişman olduğunu dile getirdi.

Vaktiyle Bitcoin’e ‘sahtekarlık’ diyen ve Bitcoin ticareti yapan bir çalışanı olursa onu ‘aptal’ olduğu için şirketten kovacağını söyleyen JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, bugün San Francisco’da düzenlenen bir konferansta yine Bitcoin ve Blockchain’le ilgili açıklamalar yaptı.

Konferansta kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Dimon, herhangi bir kripto para biriminin kitlelerce benimsenmesi aşamasına hiçbir zaman ulaşılamayacağını, hükümetlerin buna izin vermeyeceğini ifade etti.

Dimon, kitlelerce benimsenecek olan tek dijital para biriminin dijital dolar gibi hükümetler tarafından desteklenecek paralar olacağını belirtti.

‘Kontrol edilemeyen para birimleri olmayacak’

Dimon şöyle devam etti:

“Benim kişisel fikrime göre dünyada kontrol edilemeyen para birimleri olmayacak. Buna uzun süre dayanacak bir hükümet yok.”

Dimon, Blockchain teknolojisinin kullanılıp geliştirileceğini, bununla birlikte merkezsiz kripto para birimlerinin ortadan kaldıralacağını söyledi.

Bitcoin yorumundan pişman

Aynı gün FOX Business’dan Maria Bartiromo ile bir röpotaj gerçekleştiren Dimon, Eylül ayında Bitcoin hakkında yaptığı ‘sahtekarlık’ yorumundan dolayı pişman olduğunu dile getirdi.

2017’de dünyanın çeşitli ülkelerinde hükümetler, ulusal bir dijital para biriminin uygulanmasını düşünüyor olduklarını açıklamışlardı. Venezuela Petro ile bu fikri eyleme döktü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl