Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madencileri, kaçak elektrik kullandıkları iddiasıyla tutuklandı

Çin'in iki farklı kentinde Bitcoin madencileri, kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla tutuklandı. Olay, son yıllarda ülkede yaşanan en büyük elektrik hırsızlığı olarak kayda geçti.

İki Çin kentinde Bitcoin madencileri, kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla tutuklandı.

İlk olarak Çin’in Tianjin şehrinde altı kişi tutuklandı. Xinhua haber ajansı, şüphelilerin yerel elektrik şebesinden kaçak yolla alınan elekrtrikle Bitcoin üreten 600 farklı cihazı çalıştırdığını öne sürdü. Çin polisi, şüphelileri, elektrik sayacını devre dışı bırakmakla suçladı.

Habere göre, yerel eletrik şirketi, elektrik tüketimini tespit ettikten sonra ölçülen akımla önemli bir fark saptadığını bildirdi. Şüphelilerle birlikte sekiz yüksek güçlü fanlarla 600 adet Bitcoin madencilik cihazı da ele geçirildi.

Olay, son yıllarda ülkede yaşanan en büyük elektrik hırsızlığı olarak kayda geçti.

Bu arada bir başka haberde ise Çin’in Wuhan kentinde iki şüphelinin daha kaçak elektrik kullanımından dolayı suçlandığı bildirildi.

Benzer bir olay geçtiğimiz yılın Aralık ayında Güneydoğu Anadolu’da yaşanmıştı. Bölgedeki vatandaşlar, kaçak elektrik kullanarak Bitcoin madenciliği yaptıkları yönünde birkaç kişiyi ihbar etmişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl