Bunu da yaptılar: Yer altında kaçak Bitcoin madenciliği

Çin'de tuhaf mezarlıkların hemen yakınında yer altında kaçak bir Bitcoin madencilik tesisi bulunduğu keşfedildi.

2129 0

Çin’in kuzeydoğusunda yer alan Heilongjiang eyaletinin Daqing şehrinde şaşkınlık yaratan bir olay yaşandı.

Elektrik şebekesine gelen şikayetlerin incelenmesinin ardından yer altında kaçak olarak Bitcoin madenciliği yapıldığı belirlendi.

Yerel haber organı Beijing News’in bildirdiğine göre, 26 Mayıs’ta Daqing’e teftiş yapmaya giden polis ekipleri, kırsal alanda iki garip mezar keşfettiler. Mezar taşı yoktu ve bunların hemen yakınında bir odun yığını kaşfettiler. Yığını kaldıran ekipler, yer altına inen bir giriş buldular ve aşağıya indiklerinde onları aydınlatma ile güç iletim ekipmanlarının yanı sıra sekiz Bitcoin madencilik cihazı karşıladı. Bu küçük çaplı tesis, petrol sahasından kaçak elektrik kullanıyordu.

Daqing, Çin’in en büyük petrol sahasının yer aldığı bir şehir. 2 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Daqing, petrol sahaları bakamından zengin bir bölge olmasından dolayı madencileri cezbediyor.

Daqing, daha önce de birçok defa benzer olaylarla gündeme geldi. Nisan ayında yetkililer, bir başka Bitcoin madencisini bir köpek kulübesinin derinliklerine gizlenmiş 54 madencilik cihazına güç sağlamak için petrol sahasından elektrik çalması nedeniyle tutuklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl