Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov, Bitcoin satın aldığını açıkladı

Kendi resmi Telegram hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Bitcoin'e yatırım yaptığını söyledi.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladı.

Kendi resmi Telegram hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Kadirov, Bitcoin’in bir parçasını satın aldığını ifade etti.

Blockchain teknolojisinin Çeçenistan Cumhuriyeti’nde tanıtılacağını zaten bildirmiştim.” dedi ve şöyle devam etti:

“Yenilikçi ödeme ağlarıyla da ilgileniyorum. Kripto para biriminin gelişimini takip edebilmek için Bitcoin’in bir parçasını satın almaya karar verdim.”

Çeçen bağımsızlık hareketinin eski üyesi, kripto para birimlerini satın alırken kar garantisinin olmadığını, doğal olarak yeni sektörün dolandırıcılıkla dolu olduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Bununla birlikte yine de bu sektörün yasalarca sıkı sıkıya düzenlenmesi fakat yasaklanmaması gerektiğini düşünüyorum. Vatandaşları saadet zincirlerinden ve diğer dolandırıcılık türlerinden korumamız önemlidir.”

Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ramazan Kadirov

Putin ile aynı çizgide

Çeçen lider Kadirov, bu açıklamalarıyla Rusya Devlet Başkanı Putin ile aynı çizgide görünüyor. Putin de geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada Bitcoin‘in yasaklanmaması fakat merkez bankası tarafından düzenlenmesi gerektiğini ifade etmişti.

Bilgi notu: Çeçenistan, Rusya sınırları içerisinde yer alan federal yapılanmalardan biri.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl