Şirketler Bitcoin’e dönüyor: “Sürekli biriktirdik ve satmayacağız”

MicroStrategy'nin 250 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapmasının ardından bir şirket daha nakit rezervlerinin yaklaşık yarısını Bitcoin'e dönüştürdüğünü açıkladı.

bitcoin

Kanada’nın başkenti Ottava’da yerleşik bir yazılım şirketi olan Snappa, bugün nakit rezervlerinin yüzde 40’ını Bitcoin’e dönüştürdüğünü açıkladı.

Şirketin kurucu ortağı Christopher Gimmer, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamaya şöyle başladı:

“Paranızı, arzı her yıl artan bir para biriminde mi yoksa programlı olarak sınırlandırılmış bir para biriminde mi tutmayı tercih edersiniz?”

Gimmer, daha sonra 0’a yaklaşan faiz oranlarına ve küresel ekonominin geldiği noktaya dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Neyse ki artık çok daha üstün bir tasarruf teknolojisine sahip olduğumuza inanıyorum. Bu teknoloji Bitcoin’dir.”

Snappa kurucu ortağı, fiyatın 3000 dolar seviyelerine indiği bu yılın Mart ayından itibaren sürekli olarak Bitcoin biriktirmeye başladıklarını söyledi. Gimmer’a göre Bitcoin, artık Snappa’nın genel nakit rezervlerinin önemli bir yüzdesini oluşturuyor.

Son olarak Gimmer, makro ekonominin mevcut durumunun ve Bitcoin’in ilerleyen yıllarda çokça tartışılan konular olacağını, para birimlerinin değerinin düşmeye devam edeceğini belirterek “Bu riskten kaçınmak için Bitcoin’i bilançomuzda birincil rezerv varlık olarak kullanmayı seçtik.” dedi.

Konu hakkında CoinDesk’e de bir demeç veren Gimmer, “Hala biriktirmeye devam ediyoruz ve yakın zamanda satma gibi bir planımız da yok.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz haftalarda yaklaşık 1.5 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan dev Amerikan şirketi MicroStrategy de 250 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptığını ilan etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl