180000 ETH ve 250 BTC çaldıran kripto para borsası kapanıyor

2016 yılında uğradığı hack saldırısı sonucu büyük kayıp yaşayan Gatecoin, 13 Mart'taki mahkeme kararıyla tasfiye sürecine girdi.

Hong Kong merkezli kripto para borsası Gatecoin, eski ödeme hizmetleri sağlayıcısıyla yaşadığı anlaşmazlık sonucu kaybettiği fonlarını geri alamayınca, işlemlerini durduracağını ve tasfiye sürecine gireceğini açıkladı.

2016’da uğradığı hack saldırısı sonucu 180,000 ETH’sini ve 250 BTC’sini kaybeden Gatecoin, o günden beri belini doğrultamamış ve mali sıkıntılarla boğuşmaya devam etmişti.

Dün kurumsal web sitesi aracılığıyla müşterilerine bir duyuru yapan şirket, aylar süren ayakta kalma mücadelesinden sonra işlemlerini askıya almak zorunda kaldığını ve 13 Mart’ta çıkan mahkeme kararıyla da borsanın tasfiye sürecine girdiğini açıkladı.

Yaptığı açıklamada eski ödeme hizmetler sağlayıcısını suçlayan borsa, Hong Kong’taki banka hesaplarının aniden dondurulduğu Eylül 2018 tarihinden beri bankacılık hizmetleriyle ilgili sorun yaşadığı belirtti.

Bu sorunlardan sonra Avrupalı başka bir ödeme işlemcisiyle anlaşma sağlayan Gatecoin, Kasım 2018’de faaliyetlerine devam edeceğini açıklamıştı.

Açıklamadan bir kesit şöyle:

“Eylül 2018’de PSP’yi daha güvenilir alternatiflerle değiştirerek kaybımızı azaltsak bile, fonlarımızın çoğu PSP’de kaldığı için durum düzelmedi.”

Açıklamanın sonunda ise borsanın müşterilerinin kalan varlıklarını alacakları taahhüt ediliyor.

Borsa müşterilerine kalan varlıklarını alacaklarını taahhüt etmesine karşın 2016’daki hack saldırısı sonucu hâlâ parasını alamamış olan müşterilerin varlığı, durumu muallakta bırakıyor.

Haber: CoinDesk

→ KRİPTO PARALAR DİRENÇLERİ KIRARKEN İLGİ ZİRVE İLE BURUN BURUNA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun