Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin sahipleri zararla satarken biri %96,212 kâr ile trendi yakaladı

2012 yılında Bitcoin satın alan birinin Bitcoin'deki son büyük düşüş öncesinde elindeki Bitcoin'leri yüzde 96 bin kârla çıkardığı belirlendi. Bununla beraber son düşüşte genel anlamda eskiler değil, yeni gelen yatırımcılar satış yaptı.

bitcoin kripto para

Bitcoin’in son düşüşü sırasında birçok yatırımcı, Bitcoin’lerini aldıkları fiyatın daha altında bir fiyata ellerinden çıkardılar.

Decrypt‘in Blockchain verilerini yakından takip eden araştırma ve veri şirketi TokenAnalyst’e dayandırdığı habere göre, trader’lar piyasa çöküşü esnasında ortalama olarak yüzde 1,5 ilâ 7,7’lik bir kayıp aralığında satış yaptılar. Bitcoin fiyatındaki yüzde 50’ye varan düşüş dikkate alındığında bu satışlar çok da kötü görünmüyor. TokenAnalyst’in ilgili raporunda, fiyat düştüğü zaman yatırımcıların büyük hacimlerdeki BTC’leri borsalara gönderdiği ve satarak kayıplarını azaltmak istediği belirtildi ve “Düşüş esnasında dramatik şekilde cüzdanlardan borsalara büyük BTC akışları gördük” yorumu yapıldı.

TokenAnalyst özellikle, kripto para değişimi için en çok bilinen borsalardan OKEx’e girişlerde dikkate değer bir artış gözlemledi. Borsaya yaklaşık 23 bin BTC yatırıldı. Verilere göre ortalama 12,815 dolardan alınan BTC’ler, fiyat 6459 dolara geldiğinde borsalara gönderildi. Ancak bir trader ise kayıp yaşamaktan korkmadı.

2012’de tanesi sadece 9.10 dolardan alınan 10 Bitcoin, büyük çöküşün öncesinde, 4 Mart’ta Bitcoin fiyatı 8769 dolarken Binance borsasına taşındı. Bu Bitcoin’lerin satıldığı varsayılıyor. Bu durumda bu Bitcoin’lerin sahibinin yatırımının ardından yüzde 96,212’lik kârla 88 bin dolar elde ettiği söylenebilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl