Kar maskeli dört soyguncu, bir yatırımcının Bitcoin’lerini silah zoruyla çaldı

İngiltere'de kar maskeli ve silahlı dört soyguncu, bir kripto para yatırımcısının evine girerek Bitcoin'lerini silah zoruyla çaldı. Bu soygun, İngiltere'nin ilk Bitcoin soygunu olarak kayıtlara geçti.

İngiltere’nin ilk Bitcoin soygunu, dört silahlı adamın bir eve girmesi ve bir kripto yatırımcısının Bitcoin’deki “servetini” transfer ettirmeye zorlamasıyla gerçekleşti.

2017 yılı boyunca Bitcoin’in meteorik yükselişi birçok olumlu etkiyi de beraberinde getirdi. Birçok kişi çok para kazandı ve kripto para birimlerinde medya ile halkın ilgisi yeni boyutlara ulaştı.

Kripto para birimlerinin artan değeriyle birlikte kripto para yatırımcıları hırsızların hedefi olmaya başladı.

İngiltere’deki ilk Bitcoin soygunu ise dün sabah saatlerinde varlıklı bir bölge olan Oxfordshire’de gerçekleşti. Ellerinde tabanca olan ve kar maskesi giyen dört soyguncu, kripto para yatırımcısı Danny Aston ve ailesine ait olan bir eve girdi. Evde 30 yaşındaki Aston’un eşi ile bebeği bulunuyordu. Eşini bağlayan soyguncular, bebeği ise dışarı çıkararak silahla Bitcoin‘leri transfer etmeye zorladılar.

Polis, helikopterle aradı ama bulamadı

Suçlular, soygunun ardından kaçtı ve hemen ardından polis harekete geçti. Soyguncuların yerini tespit etmek için bir polis helikopteri havalandı ancak şimdiye kadar bulunamadılar.

Soyguncuların transfer ettirdiği Bitcoin miktarının ne kadar olduğu kesin olarak bilinmiyor.

Neyse ki soygun sırasında evde bulunanlar yaralanmadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl