Mark Karpeles: Artık Bitcoin’e inanmıyorum

Tarihin en büyük Bitcoin hırsızlığının gerçekleştiği Mt. Gox'un CEO'su Mark Karpeles, artık Bitcoin'e inanmadığını söyledi.

Bir zamanlar dünyanın en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un CEO’su Mark Karpeles, artık Bitcoin’e inanmadığını ve kripto paralarla ilgili kötümser olduğunu söyledi.

Karpeles, Reddit üzerinde gerçekleştirdiği soru-cevap sohbetinde, “Teknoloji kesinlikle hayatta kalacak ama Bitcoin evrimleşmede ve ayak uydurmada sorun yaşayabilir. Bu konuda yanlış düşünüyor olabilirim. Çok fazla şey hakkında yanıldım.” ifadelerini kullandı.

Aslan bir Fransız olan Karpeles, herhangi bir Bitcoin sahibi olmadığını belirtti. Karpeles ayrıca, Bitcoin’in ana rakibi olan Ethereum’u ise herhangi bir ciddi kullanım üzerine ‘çok fazla denenmemiş’ olarak nitelendirdi.

Vaktiyle dünyanın en büyük Bitcoin borsası olan Japonya merkezli Mt. Gox, müşterilerine ait yüz binlerce Bitcoin’in çalınmnasının ardından 2014 yılında iflas başvurusu yapmıştı. Karpeles, bu olayın gerçekleştiği sırada borsanın CEO’su olarak görev yapıyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl