Bitcoin karşıtı Peter Schiff: Alıcıdan daha fazla satıcı var

Bitcoin'e karşı olan duruşuyla bilinen altın savunucusu Peter Schiff, 20 bin dolar seviyelerinde işlem gören en büyük kripto para konusunda yine tartışılacak bir yorum yaptı ve "Alıcıdan çok satıcı var. Daha çok düşüş bekliyorum" dedi. Schiff'in Bitcoin almış olan oğlu ise onun bu tarz yorumlarına tepki gösterdi ve babasının "Bitcoin ile geçimsizlik" sendromu yaşadığını belirtti.

Bitcoin yatırımcılarına karşı sert eleştirileriyle bilinen ve en büyük kripto para hakkında sürekli olarak “Fud” yayan bir tarzı olan altın savunucusu ve hedge fon yöneticisi Peter Schiff, Twitter’dan Bitcoin’de daha fazla düşüş beklediğini belirten bir paylaşım yaptı.

20 bin doların üzerindeki bölgede daha fazla satış odaklı yatırımcı bulunduğunu belirten Schiff, şunları söyledi:

“20 bin doların altında çok fazla Bitcoin alıcısı var. Ancak benim görüşüm bu seviyenin üstündeki satıcı sayısının daha fazla olduğu yönünde… Bence bu piyasada alıcılardan önce satışçılar bitecek…”

Oğlundan azar yedi: Geçimsizlik sendromu

Tam bir Bitcoin karşıtı olan Schiff’in, Bitcoin yatırımı yapan oğlu Spencer ise paylaşımın ardından babasının Bitcoin fiyatını çok fazla takip etmesiyle ilgili ona tepki gösterdi. Babasının fiyata çok fazla baktığını belirten Spencer Schiff, şunları söyledi:

“Bence içinde bulunduğun Bitcoin Geçimsizliği Sendromu senin fiyatı izlemekle çok fazla zaman geçirmene sebep oluyor. Gerçek Bitcoin yatırımcıları bile senin kadar fiyata bakmıyor. Bence bir ara versen daha iyi olur…”

2020’de 1500 dolar tahmininde bulunmuştu

Düzenli olarak altın yatırımının Bitcoin’den daha iyi ve kazançlı olduğunu savunan Peter Schiff, 2020 Mart çöküşünde 4 bin doların altına düşen Bitcoin için 1500 dolar seviyesini işaret etmişti. Bitcoin’in değerinin sıfıra gideceği yorumunu da sürekli olarak yapan Schiff’in bu değerlendirmesinden sadece 1 yıl sonra en büyük kripto para tarihi rekor seviyelere gelmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl