Beyaz Saray ve Kongre, 2 trilyon dolarlık büyük pakette anlaştı

ABD'de günlerdir süren müzakereler sonunda Beyaz Saray ve Kongre arasında 2 trilyon dolarlık teşvik paketi üzerinde anlaşmaya varıldı.

Amerikan senatosu ve Beyaz Saray, bugün koronavirüs nedeniyle zarar gören ekonomiyi desteklemek amacıyla oluşturulan 2 trilyon dolarlık paket üzerinde anlaşmaya vardı.

İşsizlik ödeneğinin genişletileceği, çalışanları virüs nedeniyle işe gelemeyen küçü işletmelere 367 milyar dolarlık bir ödemenin dahil edildiği paket kapsamında ayrıca kişi başına 1200 dolarlık tek seferlik ödeme ve çocuk başına da 500 dolar ödeme öngörülüyor. Paket, 2008 ve 2009 yıllarında küresel finansal krizden çıkış için açıklanan kurtarma paketlerinin tamamından daha büyük.

Senato’da Cumhuriyetçilerin lideri Mitch McConnell, paketin yüzyıllardır Amerikalıların sağlığının en büyük tehdidi ve Amerikan istihdamı ve başarısı için Büyük Buhran’dan bu yana en büyük riskle savaşmayı hedeflediğini kaydetti.

eToro CEO’su: Bitcoin’in büyük katalizörü trilyon dolarlık paketler olmayacak

Popüler sosyal alım satım ve yatırım platformu eToro’nun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin’in sadece trilyon dolarlık paketler nedeniyle yükselmeyeceğini ileri sürdü. Assia, “Bitcoin’in kurtarma paketinden para alan insanların Bitcoin satın almasıyla yükselmesi pek mümkün değil. Hiç kimse trilyon dolarlık kurtarma paketi duyurusu yapsalar bile Bitcoin’in kısa sürede yükselmesini beklememeli. Bitcoin sadece bundan dolayı yükselmeyecek. Bitcoin’in değeri artacak, çünkü arzı sınırlı. Deflasyonist bir doğası var. Bitcoin talebinde artış olduğu varsayılırsa zamanla emtialar, hizmetler ve itibari paraya karşı değer kazanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl