Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, baskı altındaki Katar için kurtarıcı olabilir

Bitcoin, dört Orta Doğu ülkesinin ilişkilerini kesmesinin ardından Katar için bir kurtarıcı olabilir. Mısır, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, bugün Katar’la diplomatik ilişkileri kopardıklarını açıkladılar. Financial Times’ın Suudi haber ajansından aktardığına göre, Suudi hükümeti, “ulusal güvenliğin terörizmden korunması” politikasını yürürlüğe koydu ve bu kararın ardından Katar’la diplomatik ilişkiler kesildi. Ancak Katar kaynakları dört Orta Doğu ülkesinin topluca hareketinin hiçbir dayanağı olmayan iddialar üzerine kurulduğunu ifade ettiler. Blockchain ve Bitcoin için tarihi fırsat mı? Katar’ın bu tecrit süreci, yıkıcı yeniliğin...

Bitcoin, dört Orta Doğu ülkesinin ilişkilerini kesmesinin ardından Katar için bir kurtarıcı olabilir.

Mısır, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, bugün Katar’la diplomatik ilişkileri kopardıklarını açıkladılar.

Financial Times’ın Suudi haber ajansından aktardığına göre, Suudi hükümeti, “ulusal güvenliğin terörizmden korunması” politikasını yürürlüğe koydu ve bu kararın ardından Katar’la diplomatik ilişkiler kesildi. Ancak Katar kaynakları dört Orta Doğu ülkesinin topluca hareketinin hiçbir dayanağı olmayan iddialar üzerine kurulduğunu ifade ettiler.

Blockchain ve Bitcoin için tarihi fırsat mı?

Katar’ın bu tecrit süreci, yıkıcı yeniliğin zamanında yapılmasını sağlayabilir.

Ülke, Blockchain deneyinde, özellikle bankacılık sektöründe aktif bir katılımcı oldu ve Nisan ayında para transferleri için pilot çalışmaları başarıyla tamamladı.

Katar Ticaret Bankası’nın CEO’su Joseph Abraham, geçen ay yerel bir haber kaynağına verdiği demeçte, Blockchain teknolojisi üzerinde denemeler yaptıklarını ve bankacılıkta Katar için bir ilki gerçekleştirdiklerini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl