Barclays’e göre Bitcoin yatırımcıları 3 kategoriye ayrılıyor

Barclays'tan bir analist ekibinin son raporuna göre Bitcoin yatırımcılarının tamamı, üç farklı kategoride değerlendirilebilir.

Barclays, Bitcoin yatırımcılarının tamamının üç ayrı gruba ayrılabileceğini söylüyor.

Joseph Abate liderliğindeki bir analist ekibi, bankanın kripto çılgınlığı ile bulaşıcı hastalıkların yayılması aarasındaki karşılaştırmanın bir parçası olarak Bitcoin yatırımcılarını üçe ayırıyor:

1- Hassaslar
2- Enfekte olanlar
3- Bağışık olanlar

Raporda, “Enfeksiyon benzetmesi gibi nüfus da üç gruba ayrılır: Savunmasız ancak henüz enfekte olmayan ‘hassas bireyler’, ‘enfekte bireyler’ ve ‘bağışık olanlar.’ Ayrıca enfeksiyon gibi yayılım da -özellikle fırsatı kaçırma korkusuyla- aylık olarak bloglar, haberler ve kişisel anekdotlar aracılığıyladır.” ifadelerine yer verildi.

Barclays, Bitcoin bilincinin zirveye yaklaştığını, gelişmiş ekonomilerde ikamet edenlerin yüzde 90’ının kripto paraya aşina olduğunu ve bağışıklıklarının arttığını belirtiyor.

Buna bağlı bir şekilde raporun son bölümünde, “Sonuç olarak, kripto para yatırımının spekülatif köpük aşamasının -ve belki de en yüksek fiyatların – geçmiş olabileceğine inanıyoruz.” denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl