Her yerde aranıyor: 147 milyon dolarlık Bitcoin ile kayıplara karıştı

ABD Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu (CFTC), Control-Finance şirketinin direktörü olan Benjamin Reynolds'ın müşterilerini 147 milyon dolar değerinde Bitcoin'le 2017 yılında dolandırdığını iddia etti. Reynolds'ın nerede olduğu hala bilinmiyor.

gizli

ABD Emtia Vadeli İşlem Ticareti Komisyonu (CFTC) bu hafta başında 147 milyon dolarlık kripto dolandırıcılığından sorumlu olduğu iddia edilen Reynolds’ı bulamadığını açıkladı ve bu sebeple mahkemeden davanın onsuz çözülmesini talep etti.

Nerede olduğu bilinmeyen Reynolds, İngiltere merkezli kripto para yatırım şirketi Control-Finance’in direktörüydü. CFTC’nin iddiasına göre; Reynolds firmanın binden fazla müşterisinden Mayıs ve Eylül 2017 arasındaki zaman diliminde 22 bin 859 BTC’lik komisyon aldı.

Hiçbir zaman yapılmayan işlemler

CFTC’nin konuyla ilgili raporuna göre Control-Finance, müşterilerini aylık yüzde 45’e varan işlem kârı kandırmacasıyla cezbetti. Şirket ayrıca müşterilerine her hafta onlar adına yapılan alım satımlardan ne kadar kâr ettiklerini gösteren raporlar gönderdi ancak bu işlemler hiçbir zaman yapılmamıştı.

“Bitcoin’leriniz güvende”

CFTC’nin iddiasına göre, şirket 2017’de terk edildi, hatta sosyal medya hesapları da kapandı. Şirket bu dönemde dâhi müşterilerine fonlarının güvende olduğunu ve sorunun çözüldükten sonra iade edileceğini belirtti.

Ancak Reynolds tüm aramalara rağmen bulunamadı. Tüm bunların sonunda da CFTC mahkemenin Reynolds olmadan bu soruna bir çözüm bulmasını talep etti.

147 milyon dolar ve 2017’den bu yana olan faizler

Wall Street’le aynı bölgenin mahkemesi olan New York Güney Bölgesi Mahkemesi’nden CFTC’nin pazartesi günü gönderdiği mektuba göre; Reynolds’a özel bir dava hazırlanıyor. ABD hukuk firması BakerHostetler’den Marc Powers’a göre, davanın toplam 147 milyon dolarlık bir varlığı içereceği aynı zamanda 2017’den beri bulunan faizlerin de hesaplanacağı belirtildi.

Reynolds’ın bulunamaması durumunda ise ABD’deki varlıklarına el konulma yoluna gidilecek. İngiltere’de de bir mahkeme yoluna gidilme de ihtimali var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl