Politik gerilime dikkat çeken Kelly: 2019, Bitcoin için 2018’den iyi olacak

CNBC analisti ve yorumcusu Brian Kelly, 2019 yılının Bitcoin ve kripto paralar için 2018'den daha iyi olmasını beklediğini söyledi. Ünlü yorumcu ayrıca Bitcoin ETF'sine 2019 yılında şans vermedi.

CNBC’nin finans yorumcusu ve kripto para girişimcisi Brian Kelly, dün Crypto Finance Konferansı’nda Cointelegraph’a verdiği röportajda, 2019’da Bitcoin ETF onayına şans vermediğini söyledi.

Kripto para piyasasının genel durumunu değerlendiren Kelly, 2019’un 2018’den daha iyi olacağını düşündüğünü söyledi. Ayı piyasasıyla ilgili de konuşan Kelly, şunları söyledi:

“Ayı piyasasının sonuna yakın bir yerlerdeyiz ancak daha düşük seviyeleri görme ihtimalimiz var ve bu beni hiç şaşırtmaz.”

Röportajda 2019’da ilgili öngörülerine de yer veren Kelly, şöyle konuştu:

“2019’da Bitcoin, Litecoin ve diğer bazı kripto para birimleri odak noktası haline gelebilir, çünkü dünyadaki mevcut politik gerilim oldukça fazla. Bazı global makro aktörlerin altın pozisyonlarına alternatif olarak ya da itibari paralardaki dalgalanmalara karşı bir önlem olarak Bitcoin kullanmaya başladıklarını görebiliriz.”

Ayrıca Kelly’ye göre, 2019’da Bitcoin ana akım yatırımcılar arasında daha fazla kabul görecek.

“2019’da olası bir Bitcoin ETF onayı gelir mi?” sorusuna ise Kelly, “Böyle bir ihtimal görmüyorum.” diyerek yanıt verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Bitcoin’in hisse piyasalarında resmi bir şekilde işlem görmesini sağlayacak olan Bitcoin ETF onayı, pek çok kişi tarafından kurumsal yatırımcının sektöre girmesi için bir ön koşul olarak görülüyor.

ETF konusundaki görüşlerini detaylandıran Kelly, şunları belirtti:

SEC‘in yakın gelecekte fikrini değiştirmesi pek mümkün görünmüyor. Çözülmesi gereken pek çok sorun var ve bunların çözülmesi 1 yıldan uzun sürer.”

Dünyanın önümüzdeki yıllarda yeni bir resesyonla ve ardından gelen finansal krizle karşı karşıya kalacağını öngören Kelly, bu krizin kripto paralara fırsat penceresi yaratacağını ve itibari paralara karşı gerçek bir alternatif olma şansını yakalayacaklarını ileri sürdü.

Kelly, geçtiğimiz Ağustos ayında da 2019 Şubat’tan önce bir Bitcoin ETF onayı beklemediğini söylemiş ve SEC’in Bitcoin vadeli işlemlerinin henüz olgunlaşmadığıyla ilgili argümanlarını tasdik etmişti.

Haber: CoinTelegraph

→ ‘BİTCOİN GÜMÜŞÜN YOLUNU İZLİYOR’ DİYEN ŞİRKETTEN KRİTİK TAHMİN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun