Charles Scwab’ın baş stratejisti: Bitcoin kendi halinde bir şey

ABD merkezli yatırım devi Charles Schwab'ın Baş Stratejisti Jeffrey Kleintop, Bitcoin'in küresel ekonomideki benzersizliğine dikkat çekti.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 12.000$’ın altına gerilediğinde ana akım haber kaynakları, kıyamet senaryoları yazdı. Bu sert düzeltmeden bir hafta önce 20.000$’da seyreden Bitcoin fiyatı, bugün 17.000$’a göz kırpıyor.

Bununla birlikte ABD merkezli yatırım devi Charles Schwab’ın Baş Stratejisti Jeffrey Kleintop, Bitcoin’in spekülatif bir balon olduğu iddialarının ortasında onun küresel ekonomideki benzersizliğine dikkat çekti.

Business Insider’a bir röportaj veren Kleintop, Bitcoin‘in “kendi halinde bir şey” olduğunu ve bu “bağımsızlığı” nedeniyle öngörülemeyeceğini söyledi.

‘Henüz ekonomiye ve finansal yapıya gömülmüş değil’

Bitcoin’in anormal bir doğası olduğunu belirten Kleintop’un ifadeleri şöyleydi:

“Bence Bitcoin balonu farklı bir şey. Bitcoin fiyatları aniden düşüyorsa bu onun finansal sistemden çok bağımsız ve kendi halinde olmasından kaynaklanıyor. Bitcoin, henüz ekonomiye ve finansal yapının içine gömülmüş değil.”

Business Insider’ın CEO’su Henry Blodget ise Bitcoin’in aynı anda hem balon olabileceğini hem de müthiş bir geleceğe sahip olarak dünyayı değiştirebileceğini söyledi. Blodget, bu yılın başında Bitcoin’in içsel bir değeri bulunmadığını ifade etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl