Bloomberg’e konuşan yatırım şirketi yöneticisinin yıl sonu Bitcoin hedefi 30,000 dolar

Kripto para ve Blockchain yatırım şirketi Kenetic'in kurucu ortağı, Bloomberg'e verdiği yakın tarihli röportajda Bitcoin'in yıl sonuna kadar 30,000 dolara ulaşabileceğini iddia etti.

Dijital varlıklar ve Blockchain şirketleri odaklı bir yatırım kuruluşu olan Kenetic’in kurucu ve yönetici ortağı Jehan Chu, Bloomberg’e verdiği röportajda Bitcoin‘in yıl sonuna kadar 30,000 dolara ulaşabileceğini ileri sürüyor.

Chu, insanların artık kripto paraların ortadan kalkmadığını gerçekten gördüklerini söylüyor. Fidelity, JPMorgan ve Facebook gibi şirketlerin kripto para trenine atlaması ile birlikte, Bitcoin’in kalıcı olacağına inanan kurucu ortak, Uber ve Lift’in hayal kırıklıkları yaratan halka arzlarının ardından insanların farklı bir teknoloji hikayesi aradıklarını ifade ediyor.

Chu’nun öngörüsüne ilişkin bir diğer argümanı ise 2020’nin Mayıs ayında meydana gelecek olan Bitcoin yarılanması.

Chu’ya göre bu üç faktörün birleşimi, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 30,000 dolarlık bir fiyat etiketi almasını sağlayacak.

Chu, altcoin’lerin Bitcoin için tahmin ettiği artıştan faydalanıp faydalanmayacağı sorulduğunda bunun mutlak ihtimal olduğunu söylüyor. Kurucu ortak, altcoin’ler arasında Ethereum‘a benimsenme ve gelişme oranını “şaşırtıcı” olarak tanımlayarak dikkat çekti. Ayrıca, dünya bankalarıyla ortaklıklarından dolayı Ripple’ın XRP’sini de yakından izleyecek.

Son olarak birçok Bitcoin boğasının aksine Chu, Bitcoin ETF’sini çok umursamıyor. SEC’in Bitcoin ETF’si için yeşil ışığı ne zaman yakacağına bakmayarak Fidelity, Samsung ve diğer büyük şirketlerin Bitcoin’in kabulü yolunda katalizör görevi göreceklerini vurguluyor.

En büyük kripto para, TSİ 09.45 itibari ile 8750 dolardan işlem görüyor. Öte yandan Bitcoin’in fiyatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre artık daha yüksek. Bu, 2018 yılının Kasım ayından bu yana ilk kez görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl