Hedef neresi? “Bitcoin, yeni bir kırılmanın eşiğinde”

bitcoin haberleri

Bloomberg, haftalardır devam eden sessizliğin ardından teknik göstergelere göre Bitcoin’in yeni bir kırılmaya hazırlandığını bildirdi.

Hafta sonu boyunca lider kripto para, “12 bin doları yeniden test edebileceğini düşündüren” bir hareketle Trading Envelope bandının alt kısmına dokundu ve buradan sıçrama yaptı.

Kaynak: Bloomberg

Ek olarak GTI Küresel Güç Göstergesi’nin de Bitcoin’in yeni bir alım trendine girdiğini ve aşırı alım bölgesinde bulunmadığını gösterdiği belirtiliyor.

Kripto para piyasalarını yakından izleyen bazı isimler, kurumsal yatırımcıların ilgisinin Bitcoin’in fiyatının daha yükseğe taşınmasına yardımcı olabileceğini düşünüyor. Geçen hafta Amerikan finans devi Fidelity Investments, ilk Bitcoin fonunu başlattı. Ayrıca JPMorgan da Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys’e yatırım yaptığını açıkladı ve kendi Blockchain birimi Quorum’u da bu şirkete açıklanmayan bir miktar karşılığında sattı.

DigitalMint’in kurucu ortağı ve başkanı Marc Grens, “JPMorgan gibi daha fazla bilinen isim kripto para alanına girdikçe ve düzenleyiciler saklama şirketleri üzerindeki kısıtlamaları gevşettikçe sektöre daha fazla kurumsal sermaye akışı göreceğiz, bu da Bitcoin’i yukarı taşıyacak.” dedi.

Bitcoin, bugün hareketli görünüyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, günün ilk saatlerinde 11 bin 600 dolar bandına kadar çekilmiş olsa da şu sıralarda 11 bin 800 doların üstünde.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl