Meşhur Bitcoin grafiği güncellendi ve 3 yıl sonra ilk kırmızı nokta göründü!

Stok-akış (S2F) grafiğiyle üne kavuşan kripto para analisti PlanB'nin grafiğinde 3 yıl sonra ilk kırmızı nokta göründü. Bu, şimdiye kadar bir boğa koşusunun başlangıcını işaret etti.

Stok-akış (S2F) grafiğiyle üne kavuşan kripto para analisti PlanB, modelinin 2017’den bu yana görülmemiş bir boğa koşusu sinyali verdiğini belirtti. Twitter’da 105 bin takipçiye sahip olan başarılı analist S2F modelinde yeni bir güncelleme yaptı.

Bilindiği üzere S2F modeli bir varlığın dolaşımdaki miktarını, her yıl üretilen miktarına bölerek değerini hesaplıyor. Model, altın ve gümüş gibi değerli metallerin gerçek değerini hesaplamak için kullanılıyor. PlanB’nin modeli, BTC’nin arz oranının zamanla düşmesiyle, Bitcoin’in stok-akış oranının arttığını gösteriyor. Analist ayrıca, Bitcoin’in S2F oranını yakından nasıl takip ettiğini noktalarla gösteriyor. Bilindiği üzere bu noktalar, BTC’nin aylık kapanış fiyatlarını temsil ediyor.

Analistin güncellediği grafikte 3 sene sonra ilk kez kırmızı nokta ortaya çıktı. Kırmızı nokta, şimdiye kadar her ortaya çıktığında bir boğa sezonunun başlangıcını işaret etti. Bununla birlikte kırmızı nokta, tarihsel olarak fiyat artışlarının habercisi olsa da bunun tekrar yaşanacağının bir garantisi bulunmuyor.

Bitcoin’in stok-akış modelinde 3 yıl sonra ilk kırmzı nokta konuldu

PlanB, oluşturduğu analizden hareketle tüm fiyat dalgalanmalarına karşın BTC’nin 2021 yılına kadar 100 bin dolar olacağını düşünüyor.

Stok-akış modeli ile alakalı ayrıntılar, yakın zaman önce Celil Öztürk tarafından Türkçe’ye çevrilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl