Çok kısa sürede 8 bin dolara ulaşan Bitcoin için analistler ne diyor?

Kısa sürede hızlı bir artış yaşayan Bitcoin, gün içinde 8000$'ın üzerine tırmandı. Bitcoin'in bu sert yükselişiyle ilgili olarak analistler ne diyor?

Bugün Bitcoin fiyatı sert bir şekilde yükseldi, bu boğa duygusunun piyasalara döndüğünü gösteriyor.

Yaklaşık olarak yüzde 20 artış gören Bitcoin, gün içinde 8000$’ın üzerine tırmandı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex tarafından sağlanan veriler, piyasanın yükselişini açıklamaya yardımcı oldu.

BTC/USD çifti için satın alma emirleri, kabaca TSİ 23.15’ten itibaren 24 saat boyunca tüm siparişlerin yüzde 57’sini oluşturdu.

Bitcoin‘in fiyatı arttıkça dijital para biriminde bir ‘short squeeze’ yaşandı, yani tüccarlar satış pozisyonlarını kapattılar ve dolayısıyla fiyat hızla yükseldi.

Dijital para veri platformu CryptoCompare’in CEO’su ve kurucu ortağı Charles Hayter Forbes’a yaptığı açıklamada, “Short squeeze, histeki bir değişikliği simgeliyor.” dedi.

Crypto Asset Management’ın genel müdürü Tim Enneking de son zamanlarda tüccarların zihninde daha az korku ve artan risk iştahı yaşadıklarını belirtti.

Latium’un CEO’su David Johnson ise, Bitcoin fiyatının son zamanlarda vergiler ve Mt. Gox satışları gibi sert rüzgarlarla karşılaştığına dikkat çekti. Johnson, bununla birlikte bu düşüş unsurlarının zayıfladığını ve bu gelişmenin de bir ralliye yardımcı olduğunu söyledi. Johnson, sözlerinin devamında, “Bitcoin fiyatındaki artışın her şeyden daha çok azalan satış baskısı ile bağlantılı olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl