Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin yatırımcıları, Koinim’e tepkili

Bitcoin, Çin’deki belirsizliklerden dolayı küresel piyasada 5000$’dan 2900$’lara kadar gerilemişti. Ancak dün, belirsizliğin ortadan kalkmasının ardından Bitcoin dip seviyeden 3800$’a kadar artış gösterdi. Bitcoin’in bu hızlı yükselişi sırasında Koinim‘e erişim kapandı. Yaklaşık 1 saat boyunca piyasaya giriş yapamayan yatırımcılar, yüksek fiyattan alım yapmak zorunda kaldı. Borsa, konuyla ilgili olarak kullanıcılarına gönderdiği bilgi mailinde şu ifadelere yer verdi: “Oluşan yoğunluktan dolayı sistemimize erişimde problemler yaşanmaktadır. Bu durumun çözümü için sitemiz kısa süreliğine bakıma alınmıştır. Yaşadığınız aksaklıktan ötürü özür diler, anlayışınız için...

Bitcoin, Çin’deki belirsizliklerden dolayı küresel piyasada 5000$’dan 2900$’lara kadar gerilemişti. Ancak dün, belirsizliğin ortadan kalkmasının ardından Bitcoin dip seviyeden 3800$’a kadar artış gösterdi.

Bitcoin’in bu hızlı yükselişi sırasında Koinim‘e erişim kapandı. Yaklaşık 1 saat boyunca piyasaya giriş yapamayan yatırımcılar, yüksek fiyattan alım yapmak zorunda kaldı.

Borsa, konuyla ilgili olarak kullanıcılarına gönderdiği bilgi mailinde şu ifadelere yer verdi:

“Oluşan yoğunluktan dolayı sistemimize erişimde problemler yaşanmaktadır. Bu durumun çözümü için sitemiz kısa süreliğine bakıma alınmıştır.

Yaşadığınız aksaklıktan ötürü özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Ancak yapılan bu açıklama, tepkilerin önüne geçemedi. Sosyal medyada Koinim’le ilgili olarak şu yorumlar yapıldı:

Ekşi Sözlük’teki “Koinim” başlığında ise şunlar yazıldı:

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. serdar Cevapla

    koinim sitesiniden 0.39829939 miktarında bitcoin aldım,27.12.2017 günü saat 20.56 sıralarında koinim sitesine mail hesabımla giriş yaptığım esnada şifremi girdikten sonra cep telefonumda kurulu olan authenticator uygulamasını açarak üretmiş olduğu şifreyi girdim ancak site kabul etmedi bir kaç kez denememe rağmen giriş yapamadım hemen akabinde cep telefonuma ve bilgisayar ekranıma koinim sitesinden saat 20.56 da onay kodu geldi bende bu onay kodunu giriş yaptım ancak kabul olmadı hemen arkasından yine koinim sitesinden cep telefonuma authenticator uygulamasını kurunuz diye mesaj geldi cep telefonumda bulunan şifre üretme authenticator’ a girdim çıkan şifreyi giriş yaptım ancak koinim sitesinde bulunan hesabıma bir türlü giriş yapamadım koinim destek ekibine konuyu ilettim şifremi değiştirmemi istediler bende şifremi değiştirerek siteye giriş yaptım siteye giriş yaptığımda bitcoinlerimin 1EiRGHQUCorC4kruXFLxnS4NUMsoChaGhx bu blockchain hesap numarasına çekildiğini gördüm benim bitcoinlerimi istanbul ilinden turkcell superonline ait 178.241.219.75 IP numarası ile giriş yapılıp 27.12.2017 günü saat 20.56 ile 20.59 saatleri arasında çekildiğini gördüm. KOİNİM sitesinin benim hesabımdaki bitcoinlerimi farklı bir IP den istanbul ilinden girerek yukarda vermiş olduğum blockchain cüzdan numarasına bu site nasıl böyle bir aktarıma izin verdi niçin benim mailime aktarılırken tekrar onayım alınmadı buda bu sitenin güvenliksiz olduğu anlamına geliyor bu konuyu lütfen şirket yetkililerine aktarın benim mağduriyetimi giderin benim isteğim dışında yapılan işlemlerin hepsinin ekran görüntüsünü size gönderiyorum benim bitcoinlerimi çeken hesap sitenizde mevcuttur umarım ki kayıt tutuyorsunuzdur.çünkü kayıt alırken nüfus cüzdanı ve gerçek isim soyisim almadan kayıt onayı vermiyorsunuz benim bu bitcoinlerimi çeken şahsında bilgileri sizde mevcuttur. şeklinde yazdım bana gelen cevap daha gülünçtü koinim sitesi güvenlik sıfır