Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madencilik şirketi yaklaşan tehlikeden endişe ediyor

Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain, koronavirüs salgınının hızlı bir şekilde çözüme kavuşmaması halinde işlerinin kötüye gideceğinden endişe ediyor.

Riot Blockchain, dünyanın durmasına sebep olan koronavirüs salgınının madencilik operasyonlarını ciddi şekilde bozabileceğini öne sürdü.

Nasdaq’ta listelenen madencilik teçhizatları üreticisi, her yıl Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’yla yayımlanan 10-K değerlendirme raporunda endişelerini aktardı. Bu tür raporlar, her zaman en kötü durum senaryolarını detaylandıran bir “genel riskler” bölümü de içerir. Bu yıl Riot, Kovid-19’u tartışmak için pandemiye özgü iki alt bölüm ekledi.

CoinDesk‘in bildirdiğine göre, rapordaki genel risk bölümü ise Riot Blockchain’in, Kovid-19’a verilen yanıtla darbe alabileceğini gösteriyor. Rapora göre, sınır geçişlerinin kısıtlanması ve fabrika kapanışlarının ardından, şirket işçileri karantinaya ve kendi izolasyon bölgelerine alınmaya başladılar.

10-K’ya göre Riot, zaten bugüne kadar “zorunlu” iş yapan müesseler kategorisinde sınıflandırılmamıştı. Bu da Riot’un ofislerine ve madencilikle ilgili bölümlerine girişlerin kesilmesine neden oldu.

Riot konuyla ilgili olarak, “Eğer madencilik cihazlarımıza etkin olarak servis sağlayamazsak, cihazların çevrim dışı kalmalarıyla, Bitcoin madenciliği yapma kabiliyetlerimiz ciddi şekilde etkilenecektir” açıklamasını yaptı.

Riot’un endişeleri, yaklaşık iki ay önce Çin madencilik çiftliklerinin karşılaştığı sorunları hatırlatıyor. Hatırlanacağı üzere, Şubat ayında PandaMiner Operasyon Şefi Abe Yang, şirketinin bazı madencilik çiftliklerini çalıştırmada zorluk yaşadığını, bunun sebebinin ise Çin’de bazı bölgelerdeki karantina uygulamaları ve çalışanlarının madencilik makinelerinin tamir edilmesi ya da çalıştırılması konusunda kısıtlı şartlarda çalıştırılması olduğunu belirtmişti.

Şu anda, Riot’un Oklahoma City’deki madencilik yerleşkesi, Aralık 2019’daki son kayıtlara göre, toplamda 6.35 milyon dolar karşılığında satın alınan 4 bin Bitmain S17 Pro Antminer içeriyor. 10-K’daki rapora göre; bu teçhizatlar Riot’ın yaklaşık 8 bin tane olan eski S9 modellerinin yerine alınmıştı.

Tüm bu zorluklar tabii ki sadece Riot Blockchain’in değil, her sektörden her iş kolunun yaşadığı sorunlar.

Salgının yayılmacı etkisi sebebiyle, tüm bunların sonucunda ne olacağı ya da yaşananların ne zaman biteceği sorusu ise cevapsız. Ancak Riot bir şeyin kesin olduğunu belirtiyor: Bu sorun çabuk çözülmezse, koronavirüs salgını işlerimiz üzerinde büyük ve olumsuz bir etki yaratacak

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl