Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kraken’dan 2045’e uzanan çarpıcı Bitcoin fiyatı senaryosu

Önde gelen kripto para borsalarından Kraken'ın son araştırması, Bebek Patlaması kuşağı sayıca azaldıkça bir sonraki nesillere geçecek servetle beraber Bitcoin'in olası fiyatını ortaya koyuyor.

bitcoin

Kripto para borsası Kraken’in araştırma ekibi, Bitcoin’in 350 bin doları bile geçeceğini ancak bu patlamanın kısa sürede olmasını beklemediklerini açıkladı.

Kraken Intelligence’ın yaptığı araştırmaya göre şu anki kuşaktan çocuklarına multi-trilyon dolarlık bir para akışı ve zenginlik geçecek, bu da Bitcoin’in büyük boğa koşusunun katalizörü olacak.

2000 öncesi doğumlulardan kaç kişinin BTC’ye yatırım yapacağının rakamlarına bakıldığında araştırmacılar, BTC’nin 350 bin dolara ulaşma tarihi olarak 2044’ü gösterdiler.

İlgili raporda, “Servetin yüzde 5’inin Bitcoin’e ayrıldığı ve yüzde 2’lik veraset vergisi düşünüldüğünde 2044 itibariyle X nesli ve 2000’den önce doğanlar (Y nesli) onlara kalan miraslardan yaklaşık 971 milyar doları Bitcoin’e yatıracaklar. Bu rakamlar daha da yüksek olabilir. Bebek Patlaması (Baby Boomer) kuşağı sayıca azalırken bunların serveti X nesli ve sonra da milenyum öncesi doğan nesle geçecek. 70 trilyon dolarlık büyük servet transferinin yüzde 70’i önümüzdeki 10 yılda gerçekleşecek. Toplamda 971 milyar dolarlık yatırım düşünüldüğünde Bitcoin’in 2044 yılında 350 bin dolar olması bekleniyor.” ifadeleri kullanılıyor.

Grafik, Bebek Patlaması kuşağı sayıca azaldıkça bir sonraki nesillere geçecek servet transferinin miktarını gösteriyor

Kraken, Blockchain Capital’in, 18-34 yaş aralığındaki katılımcıların yüzde 42’sinin önümüzdeki 5 yıl içinde Bitcoin satın alacaklarını belirttiği bir 2019 anketine işaret ediyor. Ankette 65 ve üstü yaşındakilerin sadece yüzde 8’inin Bitcoin almayı düşündükleri aktarıldı.

Araştırma ekibi, verdikleri rakamların veya yapılan yorumların bir yatırım tavsiyesi olmadığını söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl