“Enflasyon kontrolden çıkacak” diyen Kraken CEO’su: Bitcoin için akın var

Köklü ve büyük kripto para borsalarından Kraken'ın CEO'su Jesse Powell, enflasyonun çok yakında kontrolden çıkacağını belirterek "Bu duruma karşı ben kişisel olarak, bir güvenli liman gördüğüm Bitcoin alacağım" dedi. Powell ayrıca, Bitcoin'in büyük bir indirimde olduğunu ve son 3 ayda adeta yeni hesap açılışlarında bir akın gördüklerini ifade etti.

Bloomberg’le yaptığı son röportajında Powell, doların ciddi bir enflasyona doğru gittiğini, bunun sebebinin ise FED’in piyasada oluşturduğu manipülasyon olduğunu söyledi. Powell ayrıca Bitcoin’i bir riskten korunma aracı olarak gördüğünü de belirterek, “İnsanlar sınırlı ve öngörülebilir arz nedeniyle BTC’yi bir güvenli liman olarak görüyorlar. Yakın zamanda büyük sayıda Bitcoin’ler çıkaramayacağız. Ayrıca kimse fazladan Bitcoin basamaz. Sonuç olarak ne olduğu bu kadar belli bir varlık için insanlar yatırım yapıyor. Bunun sebebi belli” yorumunu yaptı.

Başarılı CEO ayrıca piyasaya çok ciddi bir Bitcoin yatırımcısı kalabalığın geldiğini belirterek, “Son 3 ayda çok ciddi bir yeni hesap açma akını görüyoruz. Bu kalabalığın içinde her çeşit insan var. Günlük alım satım yapanlar, büyük fon yöneticileri, küçük yatırımcılar, serbest fon yöneticileri… Herkes yeni hesap açıyor” dedi.

BTC fiyatı konusunda ise Powell, Pantera tarafından ev sahipliği yapılan yakın tarihli bir toplantıda, en büyük kripto paranın şu anda “büyük bir indirimde” olduğuna ve önümüzdeki iki yıl içinde en az 100 bin dolar seviyesine doğru gideceğine inandığını söyledi.

Bitcoin’in acımasız volatilitesi ve muhtemel kripto para piyasası manipülasyonları da sorulan Powell, şu anda bu piyasada yaşanan durumun geleneksel piyasalardan daha kötü olmadığını belirtti.

Powell bu konuda şöyle konuştu:

“Eğer manipülasyondan konuşacaksak FED’in başarısız ve batık ABD şirketlerinden aldığı çöp bonolara bakın. Şaka gibi… Piyasa belli ki manipüle ediliyor. Halka açık hisse senetlerinin değerini ‘pump’lamak (artırmak) için milyonlarca dolar basıyorlar. Bu dakikadan sonra hiçbir şeyi dolarla fiyatlandıramazsın. Enflasyon çok kısa süre içinde kontrolden çıkacak. Bu duruma karşı ben kişisel olarak, bir güvenli liman gördüğüm Bitcoin alacağım” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl