Bitcoin borsası Kraken: Büyük hareket yaklaşıyor

Kripto para borsası Kraken'ın son raporunda Bitcoin'in büyük harekete çok yakın olduğu vurgulandı. Yükseliş için ilk engel 10 bin 500 olacak.

Kripto para borsası Kraken’ın araştırma birimi Kraken Intelligence’ın Temmuz ayı raporunda, Bitcoin’in yakın zamanda büyük bir fiyat hareketi sergileyeceği vurgulandı.

Raporda, “Bitcoin’in yakında 2.5 yıllık flamanın direncinden kurtulup yeni bir boğa piyasası döngüsüne girmeye veya yaklaşık 6 ila 7 bin dolar seviyesindeki desteği yeniden ziyaret etmeye karar vermesi gerekecek.” denildi.

Bitcoin grafiği

Bitcoin’de büyük çıkışa birkaç sebep

Devamında ise fiyatın yaklaşık 2 aydır yatay seyrettiği ve direnci kırmak için yüzde 10’un üzerinde bir sıçrama kaldığı göz önüne alındığında birçok piyasa katılımcının Bitcoin’in büyük ölçüde daha yüksek seviyelere çıkacağına inandığı kaydedildi. Kraken analistleri, “Bu inanç, 50 haftalık hareketli ortalamanın Bitcoin için güçlü bir destek olmaya devam ettiği gerçeğine de dayanıyor.” notunu düşüyor.

Önce 10 bin 500 dolar geçilmeli

Raporda son olarak Bitcoin’in başarılı bir kopuş gerçekleştirmeden ve çok yıllı makro düşüş trendini geçersiz kılmadan önce daha yüksek bir seviyeye tırmanmak, yükseliş trendini tetiklemek için 10 bin 500 doların üzerine çıkmasına ihtiyacı olduğu belirtildi.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 9 bin 234 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl