Avrupalı kraliyet ailesi, Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yapabilir

Liechtenstein'ın veliaht prensi, ailesinin Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapabileceğinin sinyalin verdi.

CNBC’ye konuşan Liechtenstein’ın veliaht prensi, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ailesinin servetini iyileştirmesine yardımcı olmanın bir yolu olabileceğini söyledi.

Veliaht prens Alois, “Özellikle bu yeni dijital ekonominin tümü, gelecekte daha fazla incelenmesi gereken bir şey.” dedi.

Liechtenstein, Orta Avrupa’da 40 bin kişiden az bir nüfusa sahip Almanca kouşan bir mikro devlet. Prenslik, kendisini meşru bir finans merkezi olarak yeniden markalamaya girişse de servetinin çoğunu bir vergi cenneti olarak geleneksel statüsüne borçlu. Prenslik Liechtenstein Prensi tarafından yönetilirken pratikte güç şu anda oğlu veliaht prens Alois’in elinde.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından ailesi, sanat koleksiyonunu atmak zorunda kalmıştı. Bununla birlikte prens, sanat koleksiyonunu büyük oranda restore ederek şimdi finansmanı daha dengede tutuyor. Ayrıca prens ailesinin diğer varlık sınıflarına yatırım yapmak istediğini, bunun kripto para gibi bir şey bile olabileceğini söyledi.

‘Blockchain birçok şeyi değiştirebilir’

Prens, sözlerine kripto para birimlerine yatırım yapmanın hala ‘çok riskli’ olduğunu ekledi ve Blockchain teknolojisinden söz etti:

“Blockchain birçok şeyi değiştirebilir, devletimizin daha verimli bir şekilde yönetilmesine yardımcı olabilir.”

Alois son olarak kraliyet ailesinin şu anda kripto para birimlerine yatırım yapmak konusunda uzmanlığa sahip olmadığını ancak bunun değişebileceğini söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl