İki dev banka, kredi kartlarıyla Bitcoin satın almayı yasakladı

Bank of America ve JPMorgan Chase'in, müşterilerine Şubat ayından itibaren kredi kartlarıyla Bitcoin satın almayı yasakladığı bildirildi.

Bank of America ve JPMorgan Chase’in, müşterilerine Şubat ayından itibaren kredi kartlarıyla Bitcoin satın almayı yasakladığı bildirildi.

Dün Bloomberg’de yayınlanan haberde, JPMorgan’ın kredi riskiyle ilgili endişeler nedeniyle 3 Şubat’tan itibaren yasağı başlatması beklendiği kaydedildi. Bank of America’nın ise dün yasağa başladığı ifade edildi.

Bank of America’nın yasağı kredi kartlarıyla sınırlı. Bankamatik veya ATM kartları kullanarak kripto para satın almak isteyen müşterileri etkilemeyecek.

JPMorgan gibi Bank of America, müşterilerinin karşılayabileceğinden daha fazla kripto para alabileceğinden endişe ediyor. Öte yandan diğer bankalar ise son haftalarda kripto para işlemleri masraflarını artırmaya karar verdi.

Bu hamle ne anlama geliyor?

JPMorgan ve Bank of America’nın bu kararının ardından önemli bir iddia dile getirilmeye başlandı. Bu iddiaya göre, kripto para birimlerine yatırım yapanların borçlarını erkenden kapatabilmeleri nedeniyle bankalar faiz gelirlerini kaybediyor ve karar bu nedenle alınıyor.

Sizce bu iki büyük bankanın kararı, gerçekten de müşterilerinin karşılayabileceğinden daha fazla kripto para alabileceği endişesinden mi kaynaklanıyor yoksa başka bir sebep mi var? Düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden paylaşın.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. BARIŞ BAR Yanıtla

    Kredi kartından coin alıp ay sonunda borcunu ödemezsen böyle olur adamlarda kendine göre haklı nakit paran varsa git bankamatikten yatir diyor 🙂