Türk Bitcoin borsasında önemli yenilik: Kredi kartı ile 35 kripto para

Kripto para borsası Bayebit, kredi kartı işlemleri için kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek yeni, kullanıcı dostu bir platform inşa etti.

Türkiye’de bir ilke imza atarak kredi kartı ile kripto para alma olanağı sunan kripto para borsası Bayebit, kredi kartı işlemleri için kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek yeni, kullanıcı dostu bir platform inşa etti.

Borsanın market.bayebit.com platformu üzerinden artık 35 farklı kripto para kredi kartı ile Türk Lirası kullanılarak doğrudan satın alınabiliyor.

Bayebit, birçok borsada görülenin aksine kredi kartı alımlarında fiyatlara fark eklemiyor ve piyasa fiyatı üzerinden satış yapıyor. Ayrıca Bayebit’e üye olma zorunluluğu da bulunmuyor. Kredi kartı ile Bitcoin veya diğer kripto paraları alabilmek için kimlik numarası, kimlik, cep telefonu numarası, isim, soyisim ve e-posta adresinin yanı sıra kredi kartı ve selfie isteniyor.

Bir kullanıcı tek seferde en az 100 TL, en fazla 9000 TL’lik işlem yapabiliyor. Aynı gün içerisinde aynı kartla en fazla 3 defa, yani 27 bin TL’lik alım gerçekleştirilebiliyor.

Kullanıcılar, kredi kartı ile kripto para aldıklarında bunu istediği cüzdana transfer edebiliyorlar, yani Bayebit cüzdanı zorunlu tutulmuyor.

BNB’ye Türk Lirası kapısı

Bayebit, kredi kartıyla kripto para alımına getirdiği büyük yeniliğin yanı sıra Binance Coin için Türk Lirası kapısı açarak bir ilki daha gerçekleştiriyor. Borsa, 16 Nisan’dan itibaren BNB/TRY işlem çiftinde alım satımı başlattı. Son dönemde kripto para piyasasında en gözde kripto paralardan biri olan BNB, böylece ilk defa Türk Lirası ile işlem görebilir oldu.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl