Güney Kore’nin Maliye Bakanı: Kripto para ticareti yasaklanmayacak

Güney Kore’nin maliye bakanı, ülkesinin kripto para ticaretini yasaklamayacağını söyledi. Sektörün düzenlenmesi planlarına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, “Kripto parayı (piyasa) yasaklamak ya da bastırmak gibi bir niyetimiz yok.” dedi. Bununla birlikte bakan, “Borsaların yasalarca düzenlenmesi hükümetin acil görevidir.” ifadesini kullandı. Kim’in bu yorumları, ülkede kripto para ticareti üzerine yapılan incelemelerin artmaya başlamasının ardından geldi. Ülkede dün yürürlüğe giren kurallara göre ticaretin anonim hesaplar aracılığıyla yapılması artık yasak. En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Güney Kore’nin maliye bakanı, ülkesinin kripto para ticaretini yasaklamayacağını söyledi.

Sektörün düzenlenmesi planlarına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, “Kripto parayı (piyasa) yasaklamak ya da bastırmak gibi bir niyetimiz yok.” dedi.

Bununla birlikte bakan, “Borsaların yasalarca düzenlenmesi hükümetin acil görevidir.” ifadesini kullandı.

Kim’in bu yorumları, ülkede kripto para ticareti üzerine yapılan incelemelerin artmaya başlamasının ardından geldi. Ülkede dün yürürlüğe giren kurallara göre ticaretin anonim hesaplar aracılığıyla yapılması artık yasak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl