Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve kripto paralardan 200 milyar dolar silindi: Analistler ne diyor?

bitcoin

Bitcoin ve kripto paralarda son zamanlarda görülen hızlı yükselişlerden sonra geleceği öngörülen satış dalgası, dün akşam saatlerinden itibaren sert şekilde kendini hissettirdi.

Dün 1 trilyon 115 milyar doların üzerinde seyreden toplam piyasa değeri, bugün 920 milyar dolara kadar çekildi. Bu da kısa sürede 195 milyar dolarlık bir düşüş anlamına geliyor.

Konu hakkında İş Piyasalar Uluslararası Yatırım Direktörü Şant Manukyan, bugün yaptığı bir yorumda, “Yavaş yavaş 31 bin dolara çekilmesi çok da şaşırtıcı olmaz. Burada tetikleyici olarak pek çok haber öne sürülebilir. HSBC’nin kripto para borsalarından gelen parayı kabul etmediği haberi başta olmak üzere. Biliyorsunuz FSA 6 Ocak’ta İngiltere’de türev ürünleri de yasaklamıştı. Bunun dışında sert yükselişin getireceği bir teknik satışı da hepimiz bekliyorduk. Şu anda da bu başlamış gibi görünüyor.” dedi.

CNBC’ye konuşan kripto para finans hizmetleri şirketi Babel Finance’in yatırım ve ‘trading’ genel müdürü Simons Chen ise “Gördüğümüz düzeltme, Bitcoin fiyatının son dört haftada 20 bin dolardan 40 bin dolara yükselmesinin satış baskısı yaratacağına inandığımız için aslında bekleniyordu. 40 bin dolar seviyesi, kâr almak için iyi bir seviye olabilirdi.” dedi.

Kripto para odaklı girişim sermayesi ve trading şirketi Kenetic Capital’in kurucusu Jehan Chu da geri çekilmenin satın alım için iyi bir giriş noktası olabileceğini söyledi. Chu, “Bu kısa vadeli düzeltme, hem doğal hem de gerekli ve aynı zamanda, uzun vadeli yatırımcılar için harika bir giriş noktası.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Singapur merkezli bir kripto para borsası olan Luno’nun iş geliştirme müdürü Viyaj Ayyar, Bloomberg’e yaptığı değerlendirmede, Bitcoin’in son dönemdeki düşüşlerden hızlı bir şekilde toparlandığını ve tekrar yapabileceğini, “gerçek bir düzeltmeden önce” potansiyel olarak 44 bin dolara kadar çıkabileceğini vurguladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl