Bitcoin 2019’dan önce 100 bin dolar olabilir mi? Bazı uzmanlar buna inanıyor

Gelecek yıllarda Bitcoin'e ne olacak? 2019 senesinden önce 100 bin dolara ulaşacak mı? Bazı uzmanlar bunun mümkün olduğunu düşünüyor.

Bitcoin, piyasadaki en ünlü ve önemli sanal para birimi ve hepimiz biliyoruz ki son yıllarda inanılmaz bir dalgalanma yaşadı.

Peki gelecek yıllarda Bitcoin‘e ne olacak? 2019 senesinden önce 100 bin dolara ulaşacak mı? Bazı uzmanlar bunun mümkün olduğunu düşünüyor.

İşte Bitcoin için bazı fiyat tahminleri:

John McAfee

Kripto alanındaki en önemli figürlerden biri olan John McAfee, Bitcoin’in değerinin hak ettiğinin altında olduğuna ve önümüzdeki yıllar içinde tam 1 milyon dolara ulaşabileceğine inanan insanlar arasında yer alıyor.

Jeet Signh

Bir başka önemli analist ve portföy yöneticisi Jeet Signh, Bitcoin’in 2018 yılı sonunda 50 bin dolar civarına kolayca erişebileceğinden ve piyasa olgunlaşınca Bitcoin’in volatilitesinin düşeceğinden oldukça emin.

Signh Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, “Apple ve Micosoft’a baktığınızda, halka açıldıkları zaman piyasaları olgunlaşmadığı için oldukça fazla volatiliteye sahiplerdi. Şu anda kripto para kabul edebilecek çok fazla satıcı yok. Ancak karaborsa için aynı şey geçerli değil.” ifadelerini kullandı.

Cameron Winklevoss

Ünlü Winklevoss ikizlerinden Cameron Winklevoss, Bitcoin’in piyasa değerinin kolayca 4 ile 8 trilyon dolar arasında olabileceğini söyledi.

Dahası kripto uzmanı ve Gemini borsasının sahibi Winklevoss, birkaç hafta önce Bitcoin’in 30 ile 40 kat artabileceğini söyledi.

Winklevoss, “Bugün 100 milyar dolarlık bir piyasaya bakıyorsunuz, geçen hafta 200’den fazla olmuş olabilir. Yani aslında bu bir satın alma fırsatı. Bugün altın piyasasına baktığınızda 7 trilyon dolarlık bir pazar olduğunu görüyorsunuz, bununla kıyasladığımızda 30 ile 40 kat arasında potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Ve böylece pek çok insan bunu görmeye başlıyor. Bu nedenle, son birkaç haftada fiyat hareketlerinden bağımsız olarak, hala hak ettiğini göremeyen bir varlık olduğu görüşündeyiz.” açıklamalarında bulunmuştu.

Bitcoin’in gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması için açıkça olasılıklar mevcut. Tabii ki, daha o seviyeler çıkmadan önce çok zaman var.

Kay Van-Petersen

Göz ardı edilmemesi gereken bir başka görüş de, Bloomberg’e röportaj veren Kay Van-Petersen’a ait. Petersen, Bitcoin‘in 2018 yılının Aralık ayına kadar 100 bin dolara ulaşabileceğini söyledi.

Ayrıca, bu yıl Lightning Network’ün hayata geçmesinin beklendiğini belirtmekte fayda var. Bu hayata geçtiğinde Bitcoin’in işlem ücretlerinin sıfıra inmesi ve anlık işlemlerin mümkün olması bekleniyor. Bu yüzden bu olay Bitcoin tarihindeki en önemli anlardan biri olabilir. Eğer Lightning Network, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik problemi için iyi bir çözüm olduğunu kanıtlarsa, Bitcoin’in fiyatının olağanüstü arttığını görebiliriz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl