Bu tabloların içerisinde 10 bin dolar değerinde kripto para var

Andy Bauch adındaki bir sanatçı, Lego tuğlalarıyla oluşturduğu tabloların içerisine gizli kripto para cüzdan adresleri yerleştirdi.

Gizmodo’da yer alan habere göre, Andy Bauch adındaki bir sanatçı, Lego tuğlalarıyla oluşturduğu tabloların içerisine gizli kripto para cüzdan adresleri yerleştirdi. Tablolarda yer alan kripto paraların toplamı ise 10 bin dolar değerinde.

Los Angeles’ta New Money adıyla açılan sergideki her bir çalışmanın içerisinde çalışmanın yapıldığı dönemde değeri 20-90$ arasında değişen kripto para birimleri var. Şimdiki değerlerinin çok daha yüksek olduğu söyleniyor.

Henüz kimse çözemedi

Şu ana kadar her bir cüzdanda kripto paraların aynen durduğu ve hiç kimsenin henüz çalışmalara gizlenmiş cüzdan adreslerini çözemediği bildirildi.

Bauch, 2013 yılında kripto para yatırımlarına başladığını bu özel sanat projesi için ise 2016 yılında Bitcoin ve Litecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto paralar satın almaya başladığını söyledi. Ardından kripto paraların yer aldığı cüzdan adreslerini algoritma aracılığıyla soyut bir desen oluşturmak için kullandı.

Basına yansıyan sergideki tablolardan bazıları şöyle:

Yapıldığı sırada 30$’lık BTC gizlendi
2017’de yapıldı, 60$’lık BTC gizlendi
50$’lık BTC gizlendi
10$’lık Dogecoin gizlendi
2017’de yapıldığı sırada 60$’lık BTC adresi gizlendi (solda), 2016’da yapıldı, yapıldığı sırada 40$’lık BTC gizlendi
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl